Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
23.11.2016 Edyta Pawluś

Nadmierne wypadanie włosów – jak poradzić sobie z tym problemem?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka wielu osób. Dolegliwość ta bardzo często jest bagatelizowana i traktowana jako normalne zjawisko, jednak należy pamiętać o tym, że może ona być sygnałem wielu problemów zdrowotnych – zarówno wewnątrzustrojowych, jak i problemów ze skórą głowy. W moim gabinecie trychologicznym, Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, edukuję swoich klientów, jak walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów, gdzie szukać przyczyny problemu i jak zapobiegać tej dolegliwości.

Gdzie należy szukać przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Jeśli dotknie nas nadmierne wypadanie włosów ,  należy w pierwszej kolejności udać się po poradę do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie podstawowych badań i pomoże ustalić przyczynę problemu. Czasami jednak,  dokładne zbadanie źródła dolegliwości  wymaga również konsultacji z innymi specjalistami: z lekarzem dermatologiem, endokrynologiem, ginekologiem, immunologiem i wykonania szeregu specjalistycznych badań. Po ustaleniu przyczyny problemu lekarz wprowadza odpowiednie leczenie.

Zewnętrzne metody walki z wypadaniem włosów

Po ustaleniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów i wdrożeniu przez lekarza odpowiedniego  leczenia zaleca się, aby również zaimplementować  dodatkowe metody zewnętrzne, które przyspieszą proces hamowania wypadania włosów,  jak i skrócą czas potrzebny na odrośnięcie nowych włosów. Takimi metodami są: wcieranie preparatów wzmacniających w skórę głowy, stosowanie odpowiednich szamponów oraz  szereg zabiegów hamujących nadmierne wypadanie włosów,  oferowanych przez gabinety trychologiczne czy gabinety medycyny estetycznej.

Gabinetowe metody hamujące nadmierne wypadanie włosów

Gabinety trychologiczne oferują szereg zabiegów hamujących nadmierne wypadanie włosów w postaci: laseroterapii, terapii lampą LED, terapii prądami d’Arsonvala, mezoterapii igłowej z zastosowaniem koktajlu lub z zastosowaniem osocza, karboksyterapii, mezoterapii bezigłowej. W naszym gabinecie największą  popularnością cieszą się zabiegi mezoterapii igłowej, polegające na podawaniu do skóry małych dawek koktajli bogatych m.in. w witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy za pomocą igły i strzykawki oraz zabiegi z zastosowaniem specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych.

Domowe metody hamujące wypadanie włosów

W domowym zaciszu możemy zaś systematycznie wcierać w skórę głowy rozmaite preparaty wzmacniające cebulki włosów i pobudzające włosy do wzrostu. Preparaty te można zakupić w  aptekach, gabinetach trychologicznych, specjalistycznych sklepach z dermokosmetykami trychologicznymi lub przyrządzać je samemu,  w postaci np. soku z czarnej rzodkwi czy naparu z kozieradki. Pamiętajmy również o doborze odpowiedniego szamponu, dostosowanego do rodzaju skóry głowy. Ważnym elementem kuracji zarówno domowej,  jak i gabinetowej jest systematyczność oraz czas trwania. Zalecamy,  aby trwała ona przynajmniej 3 miesiące.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.