Łojotok skóry głowy


W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu metody hamujące nadmierny łojotok skóry głowy. Leczenie łojotoku skóry głowy

Łojotok skóry głowy – przyczyny

Łojotok skóry głowy to problem polegający na nadczynności gruczołów łojowych, która prowadzi do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Nadmierna praca gruczołów łojowych często spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą lub źle dostosowaną pielęgnacją skóry głowy i włosów. Zbyt częste usuwanie płaszcza hydrolipidowego skóry za pomocą agresywnych detergentów zawartych w szamponach powoduje pobudzenie pracy gruczołów łojowych do pracy i szybkiego odbudowania płaszcza. Nadużywanie suszarek, lokówek, prostownic, częste przegrzewanie skóry, przebywanie w suchych i ciepłych pomieszczeniach również może doprowadzić do nadczynności gruczołu łojowego. W celu skutecznego likwidowania łojotoku zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowej, która reguluje nadmierna pracę gruczołów łojowych, konsultacje z lekarzem endokrynologiem czy też ginekologiem w celu wykluczenia przyczyny hormonalnej jak skorzystanie z porady dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety.

Łojotok skóry głowy – nasze rozwiązania

W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa, możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów regulujących nadmierną pracę gruczołów łojowych jak również wykonać analizę rodzaju skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.

Rozwiązania:

  • Trichoskopia – badanie skóry głowy
  • Zabiegi trychologiczne przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy
  • Konsultacja dermatologiczna
  • Konsultacja z kosmetologiem

Rozwiązania

  • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

    Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne

    Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.