Łuszczyca skóry głowy


W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg rozwiązań minimalizujących objawy łuszczycy skóry głowy. Łuszczyca skóry głowy Kraków

Łuszczyca skóry głowy – przyczyny

Łuszczyca skóry głowy to problem w którym dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka. W normalnym cyklu naskórka, komórki warstwy podstawnej dzielą się co 28-30 dni, w przypadku łuszczycy podziały następują już co 4 dni co prowadzi do tworzenia się na skórze głowy zlewnych ognisk, pokrytych grubymi łuskami. W rozwoju łuszczycy biorą udział czynniki zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Łuszczyca skóry głowy  wymaga leczenia dermatologicznego oraz stałej kontroli dermatologicznej, dodatkowo można zastosować zabiegi nawilżające i łagodzące skórę głowy.

Łuszczyca skóry głowy – nasze rozwiązania

W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie Państwo skorzystać z porad dermatologa oraz  zabiegów nawilżająco-łagodzących, które w połączeniu z leczeniem dermatologicznym minimalizują objawy łuszczycy. Profilaktyka nawrotów zmian łuszczycowym obejmuje również odpowiednią pielęgnację skóry w domu, dietę jak i unikanie czynników wyzwalających objawy.

Rozwiązania:

  • Trichoskopia – badanie skóry głowy
  • Zabieg trychologiczny minimalizujący objawy łuszczycy
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem

Rozwiązania

  • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

    Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne

    Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.