Suche i zniszczone włosy


W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg rozwiązań nawilżających suche włosy oraz regenerujących zniszczone włosy. Suche i zniszczone włosy

Suche i zniszczone włosy – przyczyna

Suche i zniszczone włosy są efektem nieodpowiedniej pielęgnacji jak również nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegów fryzjerskich. Często nasza niewiedza w zakresie pielęgnacji włosów jak również źle dobrane kosmetyki, powodują suchość, łamliwość, utratę blasku oraz rozdwajanie się włosów. Do suchości i łamliwości włosów mogą również prowadzić błędy w odżywianiu oraz zaburzenia hormonalne. Dlatego też suchość i łamliwość włosów niejednokrotnie wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również konsultacji z endokrynologiem i dietetykiem.

Suche włosy, zniszczone włosy – nasze rozwiązania

Jeśli borykacie się Państwo ze zniszczonymi włosami w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie uzyskać poradę w zakresie ich pielęgnacji i doboru kosmetyków, odpowiednich do rodzaju włosów i skóry głowy oraz wykonać szereg zabiegów regenerujących, nawilżających i poprawiających jakość włosów.

Rozwiązania:

 • Trichoskopia – badanie skóry głowy
 • Zabieg trychologiczny nawilżający włosy
 • Mezoterapia igłowa skóry głowy
 • Karboksyterapia skóry głowy
 • Światło LED
 • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

 

Rozwiązania

 • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

  Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

 • Zabiegi trychologiczne

  Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

 • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

  Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

 • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

  Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

 • Mezoterapia igłowa

  Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

 • Osocze bogatopłytkowe skóry głowy

  Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

 • Karboksyterapia przeciw wypadaniu włosów

  Innowacyjna metoda walki z problemem nadmiernego wypadania oraz przerzedzania się włosów. Zabieg polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów.