Wypadanie włosów


W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg rozwiązań hamujących nadmierne wypadanie włosów. Wypadanie włosów Kraków.

Wypadanie włosów – jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Wypadanie włosów to problem o złożonej etiologii. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być zarówno czynniki zewnątrz jak i wewnątrzpochodne takie jak: zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, uraz psychiczny, niedobór witamin i pierwiastków w organizmie, przebyte choroby, zastosowanie niektórych leków, częste zabiegi fryzjerskie, choroby skóry głowy, zaburzone mikrokrążenie w skórze głowy, źle dobrana dieta, zła pielęgnacja włosów i skóry głowy. Często u jednej osoby kilka przyczyn składa się na zainicjowanie wypadania włosów.  Jeśli włosy wypadają w większej ilości niż zwykle to nie należy czekać , aż ich liczba przekroczy książkową ilość 100 sztuk dziennie lub przypisywać problem danej porze roku. Należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, dermatologa, endokrynologa czy też ginekologa w celu zlokalizowania przyczyny problemu oraz zastosować metody zewnętrzne w postaci zabiegów przeciw wypadaniu włosów, aby wypadanie włosów zahamować.

Jak leczymy wypadanie włosów w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

W naszym gabinecie zajmujemy się problemem wypadania włosów od etapu diagnostyki poprzez leczenie i pielęgnację. Na początku wykonywana jest trichoskopia. Trichoskopia to podstawowe badanie diagnostyczne, które pokazuje typ wypadania włosów oraz często również jego przyczynę. U niektórych osób jest potrzeba dalszej, rozszerzonej diagnostyki. W takich sytuacjach dodatkowo wykonujemy badania biochemiczne i hormonalne z krwi,  biopsję skóry głowy czy też analizę pierwiastkową włosów. Po zdiagnozowaniu przyczyny przystępujemy do leczenia. Leczenie może opierać się na stosowaniu leków farmakologicznych jak również zabiegów zarówno medycznych jak i kosmetycznych, które mają na celu jak najszybsze zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz odzyskanie ich gęstości.

Wypadanie włosów – nasze rozwiązania

W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg metod ułatwiających zlokalizowanie przyczyn wypadania włosów oraz zabiegów hamujacych nadmierne wypadanie włosów:

 • Trichoskopia – badanie skóry głowy
 • Biopsja skóry głowy
 • Analiza pierwiastkowa włosów
 • Konsultacja z dermatologiem
 • Konsultacja z kosmetologiem
 • Konsultacja z dietetykiem
 • Konsultacja z endokrynologiem
 • Zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów
 • Infuzja tlenowa przeciw wypadaniu włosów
 • Mezoterapia igłowa skóry głowy
 • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy
 • Karboksyterapia skóry głowy
 • Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy
 • Naświetlanie światłem LED

Rozwiązania

 • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

  Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

 • Zabiegi trychologiczne

  Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

 • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

  Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

 • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

  Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

 • Mezoterapia igłowa skóry głowy

  Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

 • Osocze bogatopłytkowe skóry głowy

  Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

 • Karboksyterapia przeciw wypadaniu włosów

  Innowacyjna metoda walki z problemem nadmiernego wypadania oraz przerzedzania się włosów. Zabieg polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów.