Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
12.07.2021 Edyta Pawluś

Centrum Zdrowego Włosa w magazynie Elle.

Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów trychologicznych w Polsce. Od 1o lat profesjonalnie zajmujemy się trychologią. W naszym gabinecie pacjentami opiekuje się lekarz trycholog, trycholog – kosmetolog oraz chirurg i dietetyk. Oferujemy pacjentom diagnostykę chorób skóry głowy i włosów, leczenie, specjalistyczną pielęgnację oraz uzupełnianie ubytków włosów w postaci przeszczepów włosów.  Nasz zespół cały czas się powiększa razem z gronem zadowolonym z naszych usług pacjentów. Bezustannie poszukujemy również nowych metod leczenia łysienia. Śledzimy najnowsze rozwiązania i sposoby leczenia wypadania włosów i wprowadzamy je do naszej oferty. Wiele zabiegów testujemy na sobie i na naszych bliskich, aby móc sprawdzić ich działanie. Dlatego też zostaliśmy wyróżnieni w magazynie Elle i znaleźliśmy się wśród niewielu klinik w Polsce, oferujących innowacyjny zabieg Nucleofill Medium Plus.

 

Nucleofill Medium Plus – nowa metoda walki z łysieniem.

Nucleofil Medium Plus to zabieg polegający na podaniu do skóry głowy za pomocą mikroiniekcji polinukleotydów pochodzenia roślinnego. To preparat, który dedykowany jest w celu hamowania łysienia androgenowego, w celu wzmocnienia włosów przed zabiegiem przeszczepu włosów jak i w celu pobudzenia wzrostu włosów po zabiegu, w celu odwrócenia przerzedzenia włosów po porodzie, zagęszczenia włosów na brodzie oraz na brwiach. Preparat został przebadany przez dr Andrea Brunoro w Mediolanie pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa jego zastosowania w problemach łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów.

 

Badania nad skutecznością działania zabiegu Nucleofill Medium Plus w leczeniu łysienia oraz wypadania włosów.

Do badania włączono 20 pacjentów (17 kobiet oraz 3 mężczyzn) z łysieniem nieblizowaciejącym o niewielkim i średnim nasileniu. Pacjenci byli w wieku 35-55 lat. U każdego pacjenta wykonano  2 zabiegi w odstępie co tydzień a następnie 4 zabiegi w odstępie co 2 tygodnie. Uzyskane efekty zabiegów były zadowalające dla wszystkich pacjentów, nie zanotowano efektów ubocznych. Zaobserwowano zmniejszenie liczny wypadających włosów podczas testu mycia oraz zwiększenie grubości włosów w trichoskopii.

 

Nucleofill Medium Plus w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

Zabieg hamujący proces łysienia i wypadania włosów z zastosowaniem polinukleotydów wykonywany jest w naszym gabinecie przez lekarza trychologa dr n.med Magdalenę Wawrzynkiewicz. Dr Magdalena Wawrzynkiewicz opiekuje się naszymi pacjentami od wielu lat, jest doświadczonym specjalistą w zakresie diagnozowania i leczenia chorób skóry głowy i włosów. Co zapewnia prawidłowe zakwalifikowanie pacjentów do zabiegu oraz bezpieczne i prawidłowe wykonanie zabiegu. Należy wiedzieć, że zabieg Nucleofill Medium Plus nie może być wykonany u osób z łysieniem bliznowaciejącym, tak jak wszystkie zabiegi iniekcyjne. Dlatego też kwalifikacja pacjenta do zabiegu przeprowadzona przez doświadczonego lekarza jest bardzo ważnym elementem kuracji.

 

Zapraszamy na zabiegi!

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.