Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram

Włosy są papierkiem lakmusowym naszego organizmu

Zdrowe, bujne włosy są symbolem piękna i odzwierciedleniem zdrowia naszego organizmu. Dodają nam urody i pewności siebie. Obecny styl życia, przewlekły stres, niezdrowa żywność oraz nieodpowiednia pielęgnacja, często wpływają jednak na pogorszenie ich stanu, gęstości jak również kondycji skóry głowy.

Jeśli pragniecie Państwo poprawić jakość swoich włosów oraz stanu skóry głowy, zlikwidować problem nadmiernej utraty włosów jak również zachować młodość i piękno swoich włosów zapraszamy do gabinetu trychologicznego Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie. Nasz zespół trychologów składający się z lekarzy, kosmetologów oraz dietetyka dołoży wszelkich starań, aby skutecznie Państwu pomóc. W Centrum Zdrowego Włosa otrzymacie Państwo fachową pomoc oraz poradę.

 • Zespół specjalistów
  Przyjazna atmosfera
  Profesjonalny gabinet
  Najlepsze kosmetyki

  O Gabinecie Trychologicznym


  Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Gabinet trychologiczny Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie to centrum medyczne, które od wielu lat specjalizuje się w leczeniu łysienia, leczeniu wypadania włosów oraz wszelakich chorób skóry głowy. Nasz zespół stanowią: lekarz dermatolog trycholog, trycholog kosmetolog, dietetyk oraz chirurg. Współpraca dermatologa z kosmetologiem, dietetykiem oraz chirurgiem pozwala na kompleksową diagnostykę, leczenie chorób włosów oraz skóry głowy jak i specjalistyczną pielęgnację.

  Oferujemy naszym pacjentom: doświadczony personel, bezpieczeństwo i fachowość wykonywanych usług, certyfikowane medyczne urządzenia diagnostyczne oraz zabiegowe. Nasi specjaliści w zakresie trychologii medycznej oraz kosmetycznej wykonują szereg badań pozwalających na zdiagnozowanie problemów z którymi pacjenci się do nas zgłaszają, zlokalizowanie przyczyny tych problemów oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia zarówno w postaci leków farmakologicznych, zabiegów jak i specjalistycznej pielęgnacji. Kładziemy ogromny nacisk na współpracę całego zespołu, tak aby każdy pacjent otrzymał adekwatną do swoich problemów pomoc i poradę.

  Dermatolog wdraża leczenie farmakologiczne i zabiegi medyczne. Kosmetolog wykonuje szereg zabiegów kosmetycznych likwidujących lub minimalizujących problemy ze skórą głowy i włosami oraz dobiera odpowiednią pielęgnację domową. Dietetyk dba o zrównoważona dietę oraz indywidualną suplementację naszych pacjentów, którą wdraża na podstawie wyników analizy pierwiastkowej włosów, a chirurg zajmuje się uzupełnieniem ubytków włosów. Tak przeprowadzone leczenie, indywidualnie dostosowane do Państwa potrzeb, pozwala na przywrócenie zdrowia włosom i zachowanie ich piękna na długie lata.

  Nasi specjaliści


  mgr EDYTA PAWLUŚ
  właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

  Kosmetolog, trycholog, biolog. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia. Stworzyła centrum medyczne Centrum Zdrowego Włosa, aby zapewnić kompleksową pomoc osobom borykającym się z wypadaniem włosów, łysieniem oraz chorobami skóry głowy. W swojej pracy przykłada ogromną wagę do współpracy lekarzy z kosmetologami oraz dietetykiem, tak aby każdy pacjent zgłaszający się do Centrum Zdrowego Włosa, niezależnie od swojego problemu, otrzymał fachową pomoc. Zajmuje się trychologią od 2010 roku. Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, prowadzi szkolenia z zakresu trychologii oraz wykłady na kongresach trychologicznych, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się badaniem skóry głowy i włosów oraz zabiegami z zakresu kosmetologii trychologicznej. Ceniona przez pacjentów za empatię, zrozumienie, wieloletnie doświadczenie oraz fachowość.

  lek. med. MONIKA MOSKAL
  dermatolog - trycholog

  Specjalista dermatologii i wenerologii, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne zrealizowała w Oddziale Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą (m.in. Amsterdamie, Brukseli, Budapeszcie), a także zagranicznych stażach w Turcji (Oddział Chirurgii Plastycznej - Stambuł) oraz Ukrainie (Oddział Chorób Kobiecych - Symferopol). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego (IDS).Głównymi zainteresowaniami są choroby skóry głowy i włosów oraz nowoczesne metody diagnostyki i terapii łysienia.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się konsultacjami trychologicznymi, dermatologicznymi oraz zabiegami z zakresu mezoterapii igłowej oraz osocza bogatopłytkowego.

  lek. AGATA STAROŃ
  dermatolog-trycholog

  Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, gdzie zdobyła tytuł lekarza, finalizując studia z wyróżnieniem oraz studiów podyplomowych z medycyny estetycznej na Akademii Górnośląskiej im. Korfantego. Obecnie w trakcie specjalizacji w Oddziale Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

  Oprócz ww., swoje doświadczenie i wiedzę zdobywała na licznych praktykach zagranicznych (Mater Dei Hospital na Malcie, Karolinska Institutet w Sztokholmie, Universita degli Studi di Cagliari we Włoszech i w Hospital Regional Dr. Antonio Musa na Dominikanie), kursach i konferencjach obejmujących tematyką dermatologię i medycynę estetyczną, m.in: EADV w Berlinie i Mediolanie; kurs Dermoscopy Excellence w Rzymie, gdzie zdobyła I miejsce w konkursie dermatoskopowym; liczne kursy medycyny estetycznej obejmujące zagadnienia anty-aging, biorewitalizacji, mezoterapii, zastosowania światła IPS i laserów; oraz inne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, EADV, oraz IDS.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się konsultacjami trychologicznymi i dermatologicznymi, leczeniem chorób skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów przeciw łysieniu w postaci osocza bogatopłytkowego, fibryny bogatopłytkowej, mezoterapii igłowej oraz zabiegami medycyny estetycznej i regeneracyjnej w zakresie twarzy.

  mgr inż. ANNA ZAHACZEWSKA
  trycholog kosmetyczny, kosmetolog, technolog chemiczny

  Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia, studiów magisterskich na kierunku technologia chemiczna na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz studiów podyplomowych "Trychologia w kosmetologii" na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania problematyką chorób skóry owłosionej głowy zostały zwieńczone napisaniem pracy licencjackiej pt. "Etiologia i patogeneza procesów związanych z wypadaniem włosów". W trakcie studiów chemicznych specjalizowała się w technologii organicznej, a w szczególności chemii farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Swój profesjonalny warsztat stale rozwija poprzez udział w szkoleniach i konferencjach trychologicznych oraz studiowaniu literatury fachowej.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się konsultacjami trychologicznymi, wykonywaniem badania trichoskopowego skóry głowy i włosów, zabiegami z zakresu trychologii kosmetycznej oraz doradztwem w kwestii pielęgnacji skóry głowy i włosów. Swoją wiedzę z zakresu chemii kosmetyków, kosmetologii i trychologii przekłada na praktykę, precyzyjnie dobierając kuracje i zabiegi dla pacjentów. Ceniona przez naszych pacjentów za skrupulatność i precyzję wykonywanych usług.

  mgr KINGA KŁECZEK-RÓG
  Dietetyk, specjalista ds. żywienia i suplementacji człowieka, diagnosta laboratoryjny.

  Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Analityka Medyczna oraz studiów podyplomowych Żywienie w zdrowiu i chorobie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej praktyce zawsze skupia się na całościowym podejściu do organizmu oraz edukacji żywieniowej. Zalecenia dostosowuje do indywidualnych potrzeb.

  Regularnie zdobywa odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach. Specjalizuje się w diagnostyce laboratoryjnej, nutrigenetyce, schorzeniach autoimmunologicznych, manifestujących się problemami skórnymi czy wypadaniem włosów, szczególną uwagę poświęca analizie pierwiastkowej włosa.

  W Centrum Zdrowego Włosa udziela konsultacji żywieniowych, układa spersonalizowane zalecenia dietetyczne oraz jadłospis. Opisuje i interpretuje wyniki Analizy Pierwiastkowej Włosów. Zajmuje się problemami skórnymi typu łuszczyca, AZS, ŁZS, wypadanie włosów oraz zaburzeniami endokrynologicznymi, dbając o prawidłowe odżywienie organizmu, po przez dobór diety oraz suplementacji.

  lek. ARLETTA KOZŁOWSKA
  dermatolog - trycholog

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dermatologii i wenerologii na Oddziale Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Studentka medycyny estetycznej dla lekarzy na Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz European Academy of Dermatology and Venereology (EADV).Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek i malarstwa akwarelowego.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się przeprowadzaniem badania trichoskopowego, leczeniem chorób skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów przeciw łysieniu oraz wypadaniu włosów w postaci osocza bogatopłytkowego, fibryny bogatopłytkowej oraz mezoterapii igłowej. Swoim uśmiechem oraz życzliwością zaskarbia sobie sympatię naszych pacjentów.

  lek. ANNA KIEŁCZYŃSKA
  lekarz, trycholog

  Ukończyła kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stypendystka na Uniwersytecie Miguel Hernandez w Elche. Odbyła staże międzynarodowe w szpitalach Hospital General de Santo António w Porto, Hospital Universitario Puerta del Mar w Kadyksie, Universitario Ospedaliera w Cagliari i Clinical Hospital Center w Rijece.
  Absolwentka studiów podyplomowych „trychologia w kosmetologii" na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  Uczestniczka szkoleń z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie w trakcie specjalizacji specjalizacji z Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym. Pasjonatka medycyny stylu życia i surfingu.

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się przeprowadzaniem badania trichoskopowego, leczeniem przyczyn nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia oraz wykonywaniem zabiegów przeciw łysieniu oraz wypadaniu włosów w postaci osocza bogatopłytkowego, fibryny bogatopłytkowej oraz mezoterapii igłowej. Niezwykle skrupulatna, każdy przypadek analizuje z wielką dokładnością, starając się zlokalizować przyczynę problemu z którym pacjent się do nas zgłasza.

  lek. med. TOMASZ BRZOSKWINIA
  chirurg, spec. chirurgii plastycznej

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Lekarskim. Specjalista chirurgii plastycznej. Od 2017 roku wykonuje zabiegi przeszczepów włosów metodą FUE. Uczestniczył w wielu zjazdach, szkoleniach i sympozjach z zakresu zabiegów przeszczepu włosów oraz zabiegów chirurgii plastycznej. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej. Uczestniczył w licznych stażach i kursach poświadczonych certyfikatami.

  Stale dba o rozwój i aktualność swojej wiedzy medycznej, aktywnie uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach.

  W Centrum Zdrowego Włosa w głównej mierze zajmuje się leczeniem ubytków owłosienia skóry głowy, brwi, brody przy użyciu technik przeszczepów mieszków włosowych metodą FUE. Przeprowadza zabiegi korekcyjne w zakresie twarzy takie jak plastyka powiek, plastyka małżowin usznych, lip lift. Usuwa zmiany skórne z trudnych okolic ciała.

  lic. IZABELA ROMAŃSKA
  kosmetolog

  Licencjat kosmetologii. Obecnie w trakcie studiów magisterskich kierunku kosmetologia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie ze specjalizacją spa&wellness, z programem obejmującym chemię kosmetyczną i przedmioty związane z technologicznymi aspektami tworzenia kosmetyków. Obecnie w trakcie pisania pracy magisterskiej pod tytułem "Wpływ substancji aktywnych na łojotokowe zapalenie skóry głowy".

  W Centrum Zdrowego Włosa zajmuje się wykonywaniem trychologicznych zabiegów kosmetologicznych, obsługą klienta oraz doradztwem związanym z dostosowaniem odpowiednich kosmetyków do problematycznej skóry głowy oraz włosów.

  mgr BARBARA SZCZEPANIK
  pielęgniarka operacyjna

  Absolwentka studiów magisterskich Krakowskiej Akademii im. Andrzej Frycza- Modrzewskiego na kierunku pielęgniarstwo na wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała od samego początku pracując na bloku operacyjnym. Obecnie pracuje w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na bloku wielospecjalistycznym w trybie ostro dyżurowym.

  W Centrum Zdrowego Włosa razem z lekarzem Tomaszem Brzoskwinią zajmuje się wykonywaniem zabiegów chirurgicznego przeszczepiania włosów metodą FUE. Podczas zabiegów przeszczepów włosów wykazuje się niezwykłą precyzją. Wieloletnie doświadczenie zdobywane na blokach operacyjnych krakowskich szpitali przekłada się na profesjonalną opiekę nad pacjentem w trakcie zabiegów przeszczepów włosów w naszym Centrum.