Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram

Przeszczep włosów
metodą S.A.F.E.R.


 • Przeszczep włosów
  metodą S.A.F.E.R.

  Przeszczep włosów – opis zabiegu przeszczep włosów Kraków

  Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferuje zabieg przeszczepu włosów z zastosowaniem metody FUE – DHI . Metoda FUE (follicular units extraction) polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych pobranych z okolicy potylicznej skóry głowy, bez konieczności wycinania fragmentu/paska skóry. Dzięki temu w okolicy dawczej (okolicy potylicznej), nie pozostaje widoczna blizna, jedynie mikroblizny o minimalnej średnicy, niewidoczne pod włosami. A następnie wszczepieniu mieszków włosowych metodą DHI (Direct Hair Implantation), za pomocą implantatorów umożliwiających lekarzowi kontrole kąta oraz głębokości wszczepianych mieszków.

  W Centrum Zdrowego Włosa wykonujemy przeszczepy włosów w obrębie skóry głowy, brwi oraz brody.

   

  Zabieg składa się z dwóch etapów

  1

  Etap pierwszy – ekstrakcja mieszków włosowych

  Podczas ekstrakcji lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe z okolicy dawczej (okolicy potylicznej) za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w obrotowe sztance ekstrakcyjne (punche). Po pobraniu mieszków włosowych (graftów), pielęgniarki asystujące podczas zabiegu, sprawdzają dokładnie każdy pobrany mieszek włosowy oceniając jego jakość oraz liczą ilość pobranych a następnie wszczepianych graftów. Podczas całego procesu ekstrakcji, pobrane mieszki włosowe przechowywane są w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, tak aby zapewnić im odpowiednie warunki do przeżycia poza organizmem.

  2

  Etap drugi – implantacja pobranych mieszków włosowych

  Pobrane w poprzednim etapie mieszki włosowe zostają wszczepione przez lekarza w miejsca przerzedzone za pomocą pęset oraz specjalnych implantatorów. Implantację mieszków poprzedza wykonanie w skórze głowy odpowiedniej ilości nacięć. Dzięki zastosowanym podczas tego etapu implantatorom (metoda DHI) mieszki włosowe są odpowiednio chronione przed uszkodzeniem podczas implantacji jak również, dzięki nim możliwe jest wszczepienie graftów pod odpowiednim kątem co umożliwia uzyskanie naturalnej linii włosów.

  Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

   

  Czas trwania zabiegu:

  Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości przeszczepianych mieszków włosowych, wynosi on średnio około 6h

   

  Cena zabiegu:

  11,90 zł graft (mieszek włosowy)

  Minimalna cena zabiegu: 3000 zł

   

  Czym jest graft?

  Graft to cały zespół mieszkowy, czyli mieszek razem z cebulkami oraz gruczołem łojowym. Graft może zawierać jedną, dwie, trzy lub nawet cztery cebulki włosowe. Zatem przeszczep jednego grafta często łączy się z przeszczepem nie jednego lecz większej ilości włosów, w zależności od tego ile cebulek włosowych znajduje się w przeszczepionym mieszku. Podczas zabiegu lekarz stara się pobierać te mieszki, które zawierają większą ilość cebulek. Pobieranie a następnie implantacja mieszków wielowłosowych pozwala uzyskać większe zagęszczenia włosów w okolicy biorczej ( w okolicy w której są implantowane).

   

  Zalety przeszczepu włosów FUE z zastosowaniem technologii S.A.F.E.R

    Szybka rekonwalescencja po zabiegu

    Możliwość szybkiego powrotu do pracy oraz normalnej aktywności fizycznej

    Niewielka inwazyjność zabiegu

    Minimalne ryzyko uszkodzenia graftów

   

   

  Wskazania do zabiegu przeszczepu włosów

  Wskazania medyczne do zabiegu przeszczepu włosów to przede wszystkim

    Łysienie androgenowe u mężczyzn

    Łysienie androgenowe u kobiet

  oraz:

  Ubytki owłosienia będące efektem stanów zapalnych skóry głowy (po wyleczeniu stanów zapalnych)

    Ubytki owłosienia spowodowane urazami

    Ubytki owłosienia po oparzeniach

    Blizny pooperacyjne

  Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów:

    Choroba wieńcowa

    Choroby nowotworowe

    Nieleczona lub źle kontrolowana cukrzyca

    Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze

    Zaburzenia krzepnięcia krwi

    Aktywne stany zapalne skóry głowy

    Łysienie plackowate

    Uczulenie na leki znieczulenia miejscowego

    Przewlekłe choroby zakaźne ( WZW, HIV )

    Infekcja w okresie bezpośrednio poprzedzającym zabieg


   

  Zapytaj o szczegóły:

  +48 511 335 828  info@centrumzdrowegowlosa.pl

   

  Przeszczep włosów bez tajemnic – odpowiadamy na pytania naszych pacjentów

   

  Na czym polega konsultacja kwalifikująca do zabiegu przeszczepu włosów i czy jest ona konieczna?

  Konsultacja kwalifikująca do przeszczepu włosów polega na spotkaniu z lekarzem chirurgiem, który przeprowadza wywiad lekarski, zaleca wykonanie niezbędnych badań, ocenia czy pacjent nie posiada przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz szacuje ilość mieszków włosowych potrzebnych do zagęszczenia przerzedzenia z którym pacjent się do nas zgłasza. Konsultacja jest konieczna celem prawidłowego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu. Konsultacja kwalifikująca do zabiegu przeszczepu włosów zawiera również badanie skóry głowy i włosów pod mikroskopem wykonane przez trychologa celem zweryfikowania stanu skóry głowy oraz gęstości i jakości włosów pacjenta w okolicy potylicznej, z której pobierane są mieszki włosowe. Obecność w naszej klinice zarówno chirurga, dermatologa jak i trychologa zapewnia wysoką jakość kwalifikacji pacjenta do zabiegu oraz doskonałą opiekę po zabiegu.

  Czy jest możliwość, że moje włosy są zbyt rzadkie, żeby wykonać zabieg przeszczepu włosów?

  Tak, zdarzają się takie sytuacje, że pacjent zgłaszający się do nas z zamiarem wykonania zabiegu przeszczepu włosów posiada cienkie i rzadkie włosy w okolicy potylicznej z której pobierane są mieszki i nie kwalifikuje się na dany moment do zabiegu przeszczepu włosów. Taka sytuacja jednak nie dyskwalifikuje go zupełnie z możliwości przystąpienia do zabiegu. Dzięki szerokiej ofercie zabiegów trychologicznych oraz kuracji dermatologicznych, które oferujemy naszym pacjentom przeprowadzamy  kilkumiesięczną kuracje wzmacniającą włosy a następnie zabieg przeszczepu włosów.  Takiemu pacjentowi możemy również zaoferować metodę alternatywną do przeszczepu a więc implantację włosów NIDO®. Bogata oferta naszej kliniki pozwala znaleźć rozwiązanie dla każdego pacjenta.

  Czy mogę przystąpić do zabiegu jeśli posiadam problem ze skórą głowy taki jak łupież, świąd, zaczerwienienie?

  Zabieg przeszczepu włosów jest wykonywany tylko na zdrowej skórze głowy. Jeśli na konsultacji kwalifikującej do zabiegu zostanie stwierdzony problem ze skórą głowy, pacjent w pierwszej kolejności przechodzi leczenie dermatologiczne a następnie po wyleczeniu problemu przystępuje do zabiegu przeszczepu włosów.

  Jak należy przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

  Po pozytywnym zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu następuje przygotowanie pacjenta do zabiegu, a mianowicie:

  – Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić, jeśli są stosowane  preparaty z Minoksidilem, jak i inne preparaty wcierane w skórę głowy.

  – Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić przyjmowanie  witamin z grupy  B i E, gdyż mogą wzmagać krwawienie podczas operacji.

  – Na 10 dni przed zabiegiem należy odstawić / nie przyjmować  kwasu acetylosalicylowy (np. Aspiryna, Acard, Polocard, Etopiryna, Dampiryna), ze względu na ryzyko krwawienia. W przypadku konieczności  odstawienia aspiryny przyjmowanej przewlekle ze wskazań lekarskich przed odstawieniem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

  – Na 3 dni przed zabiegiem należy unikać papierosów, zachować pełną abstynencję od alkoholu.

  – W dniu zabiegu należy umyć włosy łagodnym szamponem. Nie należy stosować lakierów do włosów, odżywek itp.

  – W dniu zabiegu należy zjeść śniadanie

   

  Czy zabieg przeszczepu włosów metodą FUE pozostawia blizny?

  Podczas zabiegu metodą FUE lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe. Do pobierania mieszków włosowych służą sztance ekstrakcyjne o średnicy 0,8mm do 1mm. W okolicy potylicznej z której pobierane są mieszki włosowe pozostają więc pojedyncze, rozproszone, niewidoczne gołym okiem blizny o średnicy maksymalnej 1mm. Tak małe blizny nie mają wpływu na estetyczny wygląd fryzury.

  Czym różni się przeszczep metodą FUE od przeszczepu z zastosowaniem S.A.F.E.R ®?

  S.A.F.E.R ® to odmiana metody FUE, polegającej na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych zamiast wycinania paska skóry  co eliminuje powstanie dużej, widocznej blizny. Wykonanie zabiegu z zastosowaniem opatentowanego urządzenia S.A.F.E.R ® pozwala natomiast sprawne wyciąganie mieszków w podciśnieniu co usprawnia przebieg zabiegu i znacznie minimalizuje ryzyko uszkodzenia mieszków podczas pobierania. Można powiedzieć, że S.A.F.E.R ® to usprawniona, nowoczesna odmiana metody FUE.

  Czy zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest bolesny?

  Zabieg przeszczepu włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jedyny moment podczas zabiegu w którym pacjent może odczuwać dyskomfort to moment podania znieczulenia. Pozostała część zabiegu przebiega bez odczuć bólowych.

  Czy po zabiegu będę odczuwał/odczuwała ból?

  Przeszczep włosów metodą FUE zwłaszcza z zastosowaniem urządzenia S.A.F.E.R zapewnia małą inwazyjność zabiegu dzięki czemu pacjenci bo zabiegu, kiedy znieczulenie już przestaje działać z reguły nie odczuwają żadnego bólu. Jeśli natomiast takie dolegliwości bólowe się pojawiają można wówczas zastosować leki przeciwbólowe wskazane przez lekarza przeprowadzającego zabieg.

  Czy po zabiegu przeszczepu włosów mogę sam/sama wrócić do domu?

  Po zabiegu przeszczepu włosów pacjent wychodzi do domu z niewielkim opatrunkiem, może również nałożyć luźne nakrycie głowy. Pacjent jest zupełnie świadomy i może sam wrócić do domu. Zachęcamy jednak, zwłaszcza w sytuacji kiedy powrót do domu wiąże się z dłuższą podróżą samochodem, aby samochód prowadziła inna osoba, tak aby pacjent mógł odpocząć po zabiegu.

  Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu przeszczepów włosów?

  Po zabiegu wskazany jest kilkugodzinny odpoczynek. W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu, kawy czy palić tytoniu. Do trzech dni po zabiegu pacjent może odczuwać swędzenie operowanych okolic. Rekomenduje się, aby przez kilka dni po zabiegu, w  czasie snu ustawić głowę  w lekkim uniesieniu,  poprzez odpowiednio wysokie ustawienie poduszek. Pierwsze umycie głowy po zabiegu powinno nastąpić po 36-48 godzinach od zabiegu.  Należy delikatnie umyć głowę pod prysznicem używając przez 5-8 min tylko ciepłej 35-40st nie dotykając miejsc operowanych. Nie stosujemy po myciu ręcznika ani suszarki. W przedstawiony sposób należy myć głowę przez kolejne 4-5 dni po zabiegu. Po tygodniu można włączyć do mycia delikatny szampon.

  Do 2 tygodni od zabiegu należy unikać wyczerpującego wysiłku, intensywnych ćwiczeń.  Kąpieli w basenie  jest niewskazana przez 3-4 tygodnie po zabiegu a  silna ekspozycja na słońce czy  też korzystanie z solarium przez 6 tygodni.

  Czy przeszczepione włosy wypadają?

  Najczęściej przeszczepione włosy rosną  normalnie po zabiegu do 3 miesięcy  a następnie stopniowo wypadają. Jest to w pełni znane i akceptowalne zjawisko i nie należy się go obawiać, ponieważ wypadają włosy z cebulkami, ale przeszczepione mieszki pozostają. Mieszki te produkują kolejne cebulki a zatem i kolejne włosy.

  Czy przeszczepione włosy również ulegają procesowi łysienia?

  Przeszczepione włosy pobierane są z okolicy potylicznej a więc okolicy, która nie podlega łysieniu androgenowemu, są to mieszki niewrażliwe na działanie androgenów. Przeniesione w miejsca przerzedzające się nadal pozostają niewrażliwe a zatem nie podlegają procesowi łysienia.

  Czy po zabiegu przeszczepu włosów będę mógł/mogła zrezygnować z dotychczasowych metod leczenia łysienia androgenowego jakie stosowałem/stosowałam?

  Po zabiegu przeszczepu włosów rekomendujemy, aby pacjenci nadal kontynuowali dotychczasowe leczenie w celach profilaktycznych, aby miejsca obecnie niełysiejące, ale narażone na łysienie nie przerzedzały się.

  Czy jeśli cierpię na łysienie bliznowaciejące również mogę poddać się zabiegowi przeszczepu włosów?

  Jak najbardziej, jednak tylko w sytuacji kiedy łysienie bliznowaciejące jest leczone przez dermatologa a proces bliznowacenia hamowany. Przy tym rodzaju łysienia polecamy jednak częściej implantację włosów NIDO® zamiast klasycznego przeszczepu włosów.

  W ostatnim czasie pojawił się nowy, innowacyjny zabieg przeszczepu komórek macierzystych Regenera Activa® . Czy daje on takie same efekty jak przeszczep włosów?

  Zabieg Regenera Activa ®skierowany jest do innej grupy pacjentów niż przeszczep włosów. Obydwie metody z powodzeniem stosowane są w przypadku łysienia androgenowego jednak zabieg  Regenera Activa ® dedykowany jest dla pacjentów u których proces łysienia już jest widoczny, ale jest to początkowe stadium. Przeszczep włosów natomiast dla tych u których w przerzedzonych miejscach nie da się już odzyskać włosów innymi metodami.

  Kiedy wybrać odpowiedni moment na zabieg przeszczepu włosów, aby nie było za wcześnie lub za późno?

  W celu ustalenia odpowiedniego momentu należy udać się do specjalisty, który oceni, czy stan przerzedzenia kwalifikuje się do zastosowania metod leczenia czy  zastosowania metod korygujących takich jak przeszczep. Zapraszamy do naszej kliniki, trycholog lub dermatolog oceni stan przerzedzenia włosów oraz doradzi odpowiednią metodą.

  Kiedy po zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE mogę wrócić do pracy?

  Wszystko zależy od rodzaju pracy i jej warunków. Pracując bez nakrycia głowy, w warunkach biurowych większość pacjentów wraca do pracy po tygodniu od wykonanego zabiegu. W sytuacji kiedy środowisko pracy wymaga  noszenia ciężkiego nakrycia głowy np. kasków lub skóra głowy może być narażona na działanie kurzu, pyłu, zanieczyszczeń czas powrotu do pracy może się nieco wydłużyć.

  Czy kobiety również poddają się zabiegowi przeszczepu włosów?

  Tak, kobiety również poddają się zabiegowi przeszczepu. U kobiet równie często jak przeszczep stosuje się zabieg implantacji włosów NIDO®. Wykonanie przeszczepu włosów wymaga podgolenia włosów w okolicy potylicznej z której pobierane są mieszki włosowe. Dla kobiet, które nie akceptują potrzeby podgolenia włosów mamy doskonałą alternatywę a więc implanty włosów NIDO®