Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram

Przeszczep włosów
metodą FUE-DHI


 • Przeszczep włosów
  metodą FUE-DHI

  Przeszczep włosów Kraków

  Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferuje zabieg przeszczepu włosów z zastosowaniem metody FUE – DHI . Metoda FUE (follicular units extraction) polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych pobranych z okolicy potylicznej skóry głowy, bez konieczności wycinania fragmentu/paska skóry. Dzięki temu w okolicy dawczej (okolicy potylicznej), nie pozostaje widoczna blizna, jedynie mikroblizny o minimalnej średnicy, niewidoczne pod włosami. A następnie wszczepieniu mieszków włosowych metodą DHI (Direct Hair Implantation), za pomocą implantatorów umożliwiających lekarzowi kontrole kąta oraz głębokości wszczepianych mieszków.

  W Centrum Zdrowego Włosa wykonujemy przeszczepy włosów w obrębie skóry głowy, brwi oraz brody.

   

  Zobacz przemiany naszych pacjentów

   

  Zabieg składa się z dwóch etapów

  1

  Etap pierwszy – ekstrakcja mieszków włosowych


  Podczas ekstrakcji lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe z okolicy dawczej (okolicy potylicznej) za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w obrotowe sztance ekstrakcyjne (punche). Po pobraniu mieszków włosowych (graftów), pielęgniarki asystujące podczas zabiegu, sprawdzają dokładnie każdy pobrany mieszek włosowy oceniając jego jakość oraz liczą ilość pobranych a następnie wszczepianych graftów. Podczas całego procesu ekstrakcji, pobrane mieszki włosowe przechowywane są w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, tak aby zapewnić im odpowiednie warunki do przeżycia poza organizmem.

  2

  Etap drugi – implantacja pobranych mieszków włosowych

  Pobrane w poprzednim etapie mieszki włosowe zostają wszczepione przez lekarza w miejsca przerzedzone za pomocą pęset oraz specjalnych implantatorów. Implantację mieszków poprzedza wykonanie w skórze głowy odpowiedniej ilości nacięć. Dzięki zastosowanym podczas tego etapu implantatorom (metoda DHI) mieszki włosowe są odpowiednio chronione przed uszkodzeniem podczas implantacji jak również, dzięki nim możliwe jest wszczepienie graftów pod odpowiednim kątem co umożliwia uzyskanie naturalnej linii włosów.

  Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

   

  Kto przeprowadza zbieg przeszczepu włosów w Centrum Zdrowego Włosa?

  Zabieg przeprowadza lek. Tomasz Brzoskwinia – specjalista chirurgii plastycznej. Od 2017 roku zajmuje się uzupełnianiem ubytków owłosienia w obrębie skóry głowy, brwi oraz brody przy użyciu technik przeszczepów mieszków włosowych metodą FUE. Uczestniczył w wielu zjazdach, szkoleniach i sympozjach z zakresu zabiegów przeszczepu włosów. Ciągle dba o rozwój i aktualność swojej wiedzy medycznej, aktywnie uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach.
  Zabieg przeprowadzony jest w asyście pielęgniarskiej. Podczas zabiegu lekarzowi Tomaszowi Brzoskwinii asystują pielęgniarki operacyjne oraz anestozjologiczne (Barbara Szczepanik, Małgorzata Żarska, Katarzyna Popławska).

   

   

  Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?

  Zabieg trwa kilka godzin, czas zabiegu kształtuje się indywidualnie w zależności od ilości przeszczepianych mieszków włosowych.

   

  Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

  Koszt zabiegu zależny jest od ilości przeszczepianych mieszków włosowych. Koszt przeszczepienia jednego mieszka to 11,90 zł.
  Minimalna cena zabiegu wynosi 3000 zł.
   

   

  Jakie są wskazania do zabiegu przeszczepu włosów?

  Zabiegi przeszczepu włosów wykonujemy w przypadku łysienia androgenowego, blizn na owłosionej skórze głowy, ubytków brwi, ubytków owłosienia w obrębie zarostu, blizn w obszarze zarostu.

   

  Czym jest graft?

  Graft to cały zespół mieszkowy, czyli mieszek razem z cebulkami oraz gruczołem łojowym. Graft może zawierać jedną, dwie, trzy lub nawet cztery cebulki włosowe. Zatem przeszczep jednego grafta często łączy się z przeszczepem nie jednego lecz większej ilości włosów, w zależności od tego ile cebulek włosowych znajduje się w przeszczepionym mieszku. Podczas zabiegu lekarz stara się pobierać te mieszki, które zawierają większą ilość cebulek. Pobieranie a następnie implantacja mieszków wielowłosowych pozwala uzyskać większe zagęszczenia włosów w okolicy biorczej ( w okolicy w której są implantowane).

  Zalety przeszczepu włosów FUE-DHI:

 • Szybka rekonwalescencja po zabiegu
 • Możliwość szybkiego powrotu do pracy oraz normalnej aktywności fizycznej
 • Niewielka inwazyjność zabiegu
 • Minimalne ryzyko uszkodzenia graftów
 • Pozostawienie minimalnych blizn w okolice dawczej
 • Naturalny wygląd przeszczepionych włosów

 • Zapytaj o szczegóły:

   +48 511 335 828  
   info@centrumzdrowegowlosa.pl