Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg rozwiązań hamujących nadmierne wypadanie włosów.

  Podstawą naszych działań jest precyzyjna diagnoza oraz zlokalizowanie przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu naszych specjalistów oraz współpracy lekarzy dermatologów - trychologów, chirurga, kosmetologów - trychologów oraz dietetyka. Cały zespół Centrum Zdrowego Włosa pracuje nad ustaleniem przyczyny nadmiernego wypadania włosów oraz wdrożeniem takich rozwiązań, aby problem utraty włosów został skutecznie wyleczony.

   

  Wypadanie włosów - jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów

  Wypadanie włosów to problem o złożonej etiologii. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być zarówno czynniki zewnątrz jak i wewnątrzpochodne takie jak: zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, uraz psychiczny, niedobór witamin i pierwiastków w organizmie, przebyte choroby, zastosowanie niektórych leków, częste zabiegi fryzjerskie, choroby skóry głowy, zaburzone mikrokrążenie w skórze głowy, źle dobrana dieta, zła pielęgnacja włosów i skóry głowy. Często u jednej osoby kilka przyczyn składa się na zainicjowanie wypadania włosów.  Jeśli włosy wypadają w większej ilości niż zwykle to nie należy czekać, aż ich liczba przekroczy książkową ilość 100 sztuk dziennie lub przypisywać problem danej porze roku. Należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, dermatologa, endokrynologa czy też ginekologa w celu zlokalizowania przyczyny problemu oraz zastosować metody zewnętrzne w postaci zabiegów przeciw wypadaniu włosów, aby wypadanie włosów zahamować. W Centrum Zdrowego Włosa pokierujemy Tobą tak, aby szybko zlokalizować przyczynę utraty włosów i wprowadzić skuteczne rozwiązania.

  Wypadanie włosów Kraków - Jak leczymy wypadanie włosów w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

  W naszym gabinecie zajmujemy się problemem wypadania włosów od etapu diagnostyki poprzez leczenie i pielęgnację. Na początku wykonywana jest trichoskopia. Trichoskopię w Centrum Zdrowego Włosa wykonuje trycholog i jest ona  podstawowym badaniem diagnostycznym, od którego zaczynamy diagnostykę i które pokazuje typ wypadania włosów oraz często również jego przyczynę. U niektórych osób jest potrzeba dalszej, rozszerzonej diagnostyki. W takich sytuacjach dodatkowo wykonujemy badania biochemiczne i hormonalne z krwi,  biopsję skóry głowy czy też analizę pierwiastkową włosów. Po zdiagnozowaniu przyczyny przystępujemy do leczenia. Leczenie może opierać się na stosowaniu leków farmakologicznych jak również zabiegów zarówno medycznych jak i kosmetycznych, które mają na celu jak najszybsze zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz odzyskanie ich gęstości.

  Zabiegi przeciw wypadaniu włosów Kraków - nasze rozwiązania

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg metod ułatwiających zlokalizowanie przyczyn wypadania włosów oraz zabiegów hamujących nadmierne wypadanie włosów:

  • Trichoskopia - badanie skóry głowy
  • Biopsja skóry głowy
  • Analiza pierwiastkowa włosów
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem
  • Konsultacja z dietetykiem
  • Zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów
  • Infuzja tlenowa przeciw wypadaniu włosów
  • Mezoterapia igłowa skóry głowy
  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy
  • Hydroxygen Trichotherapy
  • Karboksyterapia skóry głowy
  • Osocze/fibryna na skórę głowy
  • Naświetlanie światłem LED

  Jaki specjalista może Ci pomóc zahamować nadmierne wypadanie włosów w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

  W naszym gabinecie może Ci pomóc:

  1. Trycholog - kosmetolog poprzez wykonanie trichoskopii DinoLite, pomoc w zlokalizowaniu przyczyny wypadania włosów, wdrożenie zabiegów hamujących wypadanie włosów (zabiegi trychologiczne, infuzja tlenowa, mezoterapia bezigłowa, oczyszczanie wodnowodorowe, naświetlanie lampą LED) oraz ustalenie dla Ciebie planu domowej pielęgnacji wzmacniającej.
  2. Trycholog- dermatolog poprzez wykonanie trichoskopii FotoFinder, pomoc w zlokalizowaniu przyczyny wypadania włosów, wdrożenie leczenia farmakologicznego oraz  iniekcyjnych zabiegów przeciw wypadaniu włosów (mezoterapii igłowej, osocza, fibryny, karboksyterapii, peptydowej terapii dr Cyj)
  3. Dietetyk - poprzez wykonanie analizy pierwiastkowej włosów oraz ustalenie  na jej podstawie odpowiedniej diety oraz suplementacji

  Pamiętaj, że w niektórych przypadkach prawidłowa diagnoza przyczyny wypadania włosów oraz skutecznie leczenie wymaga współpracy wielu specjalistów. W naszym gabinecie możemy zapewnić Ci pomoc wielu specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pacjent zgłaszający się do nas otrzymał pomoc adekwatną dla swojego problemu. W niektórych przypadkach wypadanie włosów wymaga leczenia farmakologicznego, w innych specjalistycznej pielęgnacji wzmacniającej lub odpowiedniej suplementacji i zmian w nawykach żywieniowych.

  Nie wiesz, którą usługę wybrać? Umów się na:

  Konsultacja trychologiczna pierwsza wizyta

  Zostaniesz odpowiednio pokierowany co do dalszego postępowania.

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

   Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

   Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

   Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

  • Osocze skóry głowy 4-5ml

   Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

  • Peptydowa innowacyjna terapia włosów
  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
  • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta
  • Infuzja tlenowa skóry głowy
  • Hydroxygen Trichoterapy autorska kompleksowa kuracja przeciw wypadaniu włosów
  • Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana pistoletem