- Wypadanie włosów
- Łysienie
- Wypadanie włosów po Covid-19
- Łysienie androgenowe
- Łysienie plackowate
- Łysienie bliznowaciejące
- Łysienie polekowe
- Łysienie neurotyczne
- Łysienie trakcyjne
- Łojotokowe zapalenie skóry głowy
- Łupież skóry głowy
- Łuszczyca skóry głowy
- Sucha i wrażliwa skóra głowy
- Łojotok skóry głowy
- Suche i zniszczone włosy
- Zapalenie mieszków włosowych
- Starzenie się włosów i skóry głowy
- Siwienie włosów
- „Ból włosów” – trichodynia
Łojotok skóry głowy
W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu metody hamujące nadmierny łojotok skóry głowy. Proponujemy zarówno leczenie łojotoku wprowadzane przez lekarzy trychologów dermatologów jak i zabiegi przeciwłojotokowe wykonywane przez trychologów kosmetologów.
Łojotok skóry głowy – przyczyny
Łojotok skóry głowy to problem polegający na nadczynności gruczołów łojowych, która prowadzi do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Nadmierna praca gruczołów łojowych często spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą lub źle dostosowaną pielęgnacją skóry głowy i włosów. Zbyt częste usuwanie płaszcza hydrolipidowego skóry za pomocą agresywnych detergentów zawartych w szamponach powoduje pobudzenie pracy gruczołów łojowych do pracy i szybkiego odbudowania płaszcza. Nadużywanie suszarek, lokówek, prostownic, częste przegrzewanie skóry, przebywanie w suchych i ciepłych pomieszczeniach również może doprowadzić do nadczynności gruczołu łojowego. W celu skutecznego likwidowania łojotoku zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowej, która reguluje nadmierna pracę gruczołów łojowych, konsultacje z lekarzem endokrynologiem czy też ginekologiem w celu wykluczenia przyczyny hormonalnej jak skorzystanie z porady dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety.
Łojotok skóry głowy Kraków – leczenie łojotoku w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa
W przypadku łojotoku proces leczenia w gabinecie Centrum Zdrowego Włosa rozpoczynamy od wykonania trichoskopii a więc mikroskopowego badania skóry głowy, które pozwoli nam ocenić rodzaj łojotoku, jego nasilenie i sposób leczenia. W zależności od natężenia problemu łojotok jest albo leczony dermatologicznie przed lekarza dermatologa trychologa lekami farmakologicznymi albo w przypadkach mniej nasilonego problemu rekomendujemy specjalistyczne kosmetyki oraz zabiegi trychologiczne przeciwłojotokowe. Zabiegi trychologiczne przeciwłojotokowe wykonywane są w naszym gabinecie przez trychologów kosmetologów z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej oraz oczyszczania wodnowodorowego. Rekomendujemy w przypadku nadmiernego przetłuszczanie się skóry głowy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem.
Łojotok skóry głowy – nasze rozwiązania
W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa, możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów regulujących nadmierną pracę gruczołów łojowych jak również wykonać analizę rodzaju skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.
Rozwiązania:
- Trichoskopia – badanie skóry głowy
- Zabiegi trychologiczne przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy
- Infuzja tlenowa na skórę głowy
- Konsultacja dermatologiczna
- Konsultacja z kosmetologiem
- Konsultacja z dietetykiem
- Konsultacja z endokrynologiem
Rozwiązania
-
Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów
Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.
-
Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny
Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.