Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łojotokowe zapalenie skóry głowy


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa  w Krakowie oferujemy Państwu skuteczne leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy.

   

  Łojotokowe zapalenie skóry głowy wymaga zarówno leczenia dermatologicznego jak i profesjonalnej, uważniej pielęgnacji specjalistycznymi kosmetykami trychologicznymi jak również zabiegami trychologicznymi. W naszym gabinecie zapewnimy Państwu zarówno leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy prowadzone przez lekarza dermatologa trychologa oraz specjalistyczną pielęgnacją prowadzoną przez kosmetologów trychologów.

   

  Łojotokowe zapalenie skóry głowy – przyczyny

  Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest problemem o podłożu wieloczynnikowym. Do jego rozwoju mogą prowadzić: nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, nieprawidłowy skład łoju, zaburzone pH skóry, zbyt intensywne namnażanie się grzybów drożdżopodobnych na skórze głowy, obniżona odporność organizmu czy też zaburzenia hormonalne. Schorzenie to bardzo często jest problemem przewlekłym o różnej intensywności nawrotów. Łojotokowe zapalenia skóry głowy wymaga leczenia dermatologicznego i stałej opieki dermatologicznej, odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz systematycznie stosowanych zabiegów oczyszczających i łagodzących skórę głowy.

  Łojotokowe zapalenie skóry głowy Kraków – jak leczymy ten problem w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

  Pacjenci zgłaszający się do nas z łojotokowym zapaleniem skóry głowy w pierwszej kolejności poddawani są badaniu skóry głowy a więc trichoskopii. Na podstawie trichoskopii oceniamy stopień nasilenia problemu oraz ustalamy proces leczenia. Jeśli problem jest nasilony wprowadzane jest leczenie dermatologiczne polegające na miejscowym stosowaniu leków farmakologicznych. Jednocześnie z leczeniem można wykonać zabiegi kosmetyczne, które przyspieszą proces  łagodzenia stanu zapalnego. W sytuacji kiedy stan zapalny jest wyciszony stosujemy odpowiednia pielęgnację specjalistycznymi dermokosmetykami, które mają na celu zapobieganie nawrotom choroby oraz profilaktyczne zabiegi kosmetyczne na skórę głowy. Należy pamiętać, że łojotokowe zapalenie skóry głowy może mieć również podłoże hormonalne jak również jest ściśle powiązane z naszą dietą, dlatego też rekomendujemy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem.

  Łojotokowe zapalenie skóry głowy – nasze rozwiązania

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa, możecie Państwo skorzystać z porady dermatologa,  zabiegów łagodzących objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy oraz badania skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.

  Rozwiązania:

  • Trichoskopia – badanie skóry głowy
  • Zabieg trychologiczny łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy
  • Infuzja tlenowa na skórę głowy
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem
  • Konsultacja z dietetykiem
  • Konsultacja z endokrynologiem
  • Analiza pierwiastkowa włosów
  • Światło LED

   

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
  • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta
  • Infuzja tlenowa skóry głowy