Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
  • Łysienie trakcyjne


    Łysienie trakcyjne to tzw. łysienie z pociągania. Jest ono spowodowane systematycznym naciąganiem włosów poprzez ciasne upinanie kucyków i koków, poprzez spanie z wałkami na głowie, zaplatanie warkoczyków, zaplatanie dredów, przedłużanie włosów czy też noszenie turbanów. Każde długofalowe naciąganie włosów skutkuje ich intensywnym osłabieniem, wypadaniem, kruszeniem a nawet nieodwracalnym łysieniem.

     

    Łysienie z pociągania – jak przebiega?

    Naciąganie włosów w pierwszej kolejności prowadzi do miejscowego zmniejszenia gęstości włosów, do intensywnego ścieńczenia łodyg włosów, które były pociągane, obserwujemy również połamane włosy oraz  bardzo często dochodzi do stanu zapalnego mieszków włosowych w miejscach naciągania włosów. Przedłużające się naciąganie włosów może doprowadzić do łysienia bliznowaciejącego, podczas którego dochodzi do nieodwracalnego zabliźnienia mieszków włosowych, co za tym idzie nieodwracalnej utraty włosów w danym miejscu. Do momentu kiedy mieszek włosowy jeszcze funkcjonuje jesteśmy w stanie pobudzić w nim odrost włosów. Dlatego też ważne jest, aby jak najwcześniej zareagować, zrezygnować z fryzury naciągającej włosy oraz zgłosić się na wizytę do gabinetu.

     

    Łysienie z pociągania – jak możemy Ci pomóc w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

    Jeśli masz w zwyczaju spinać ciasno kucyki czy koki, skusiłaś się na wakacyjne warkoczyki czy też nosiłaś/nosiłeś dredy a Twoje włosy straciły na gęstości lub odczuwasz z tego powodu dyskomfort ze strony skóry głowy koniecznie zgłoś się na wizytę do trychologa. Możesz się zgłosić z tą sprawą zarówno do trychologa kosmetologa jak i trychologa dermatologa. Podczas pierwszej wizyty zostanie wykonana trichoskopia a więc mikroskopowe badanie włosów i skóry głowy, dzięki czemu ocenimy stan Twojej skóry głowy oraz włosów.

     

    Metody leczenia łysienia z pociągania

    Następnie w zależności od oceny stanu zostaną zaplanowane kolejne kroki kuracji trychologicznej. Mogą to być kosmetyki trychologiczne stosowane w domu, zabiegi trychologiczne wykonywane w gabinecie czy też odpowiednie leczenia farmakologiczne wdrożone przez dermatologa. Powyżej wymienione metody mają na celu zahamowanie postępowania choroby oraz w miarę możliwości odzyskanie utraconych włosów. Musisz jednak wiedzieć, że aby leczenie przyniosło oczekiwane efekty należy zrezygnować z fryzury, która przyczyniła się do wystąpienia łysienia. Efekty leczenia widoczne są po kilku miesiącach stosowanej kuracji.

    Rozwiązania

    • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

      Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

    • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

      Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

    • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
    • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta
    • Infuzja tlenowa skóry głowy