- Wypadanie włosów
- Łysienie
- Wypadanie włosów po Covid-19
- Łysienie androgenowe
- Łysienie plackowate
- Łysienie bliznowaciejące
- Łysienie polekowe
- Łysienie neurotyczne
- Łysienie trakcyjne
- Łojotokowe zapalenie skóry głowy
- Łupież skóry głowy
- Łuszczyca skóry głowy
- Sucha i wrażliwa skóra głowy
- Łojotok skóry głowy
- Suche i zniszczone włosy
- Zapalenie mieszków włosowych
- Starzenie się włosów i skóry głowy
- Siwienie włosów
- „Ból włosów” – trichodynia
Łysienie polekowe
Wypadanie włosów po lekach to częsty problem z którym zgłaszają się do naszego gabinetu trychologicznego Centrum Zdrowego Włosa pacjenci. Wypadanie włosów może być efektem ubocznym niektórych leków a czasami problem z utratą włosów pojawia się dopiero po zaprzestaniu zażywania niektórych leków.
W trakcie zażywania jakich leków możemy zauważyć nadmierną utratę włosów?
- Wypadanie włosów po metotreksacie – metotreksat to lek stosowany w reumatologii
- Wypadanie włosów po retinoidach – retinoidy to leki stosowane w dermatologii do leczenia ciężkich postaci trądzika
- Wypadanie włosów po chemioterapii – cytostatyki powodują zahamowanie podziałów komórkowych w mieszkach włosowych co skutkuje nagłą, dynamiczną utratą włosów
- Wypadanie włosów po lekach obniżających poziom lipidów
- Wypadanie włosów po lekach przeciwzakrzepowych
- Wypadanie włosów po lekach immunosupresyjnych – lekach wyciszających odpowiedź układu odpornościowego
- Wypadanie włosów po beta-blokerach – lekach stosowanych w kardiologii
- Wypadanie włosów po odstawieniu leków antykoncepcyjnych lub wypadanie włosów podczas zażywania leków antykoncepcyjnych lub wypadanie włosów – leki antykoncepcyjne zawierają z reguły dwa składniki: estrogeny i progestageny. Estrogeny mają pozytywny wpływ na włosy dlatego też podczas zażywania leków włosy najczęściej się wzmacniają a dopiero po ich odstawieniu zaczynają wypadać. Natomiast progestageny wyakazują działanie androgeniczne, dlatego też u niektórych kobiet podczas zażywania leków antykoncepcyjnych może pojawić się nadmierne wypadanie włosów.
Wypadanie włosów po lekach – leczenie łysienia polekowego – jak możemy Ci pomóc w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?
Niektóre choroby wymagają leczenia farmakologicznego i stosowania leków, które w efektach ubocznych powodują wypadanie włosów. Najczęściej stan zdrowia organizmu nie pozwala na odstawienie leków ze względu na wypadanie włosów. Dlatego też działając zewnętrznie na skórę głowy staramy się przeciwdziałać negatywnemu działaniu leków na włosy. Stosujemy różne metody hamujące nadmierne wypadanie włosów po lekach. Nasi pacjenci stosują w domu dostosowaną do ich problemu kurację przeciw wypadaniu włosów oraz korzystają z zabiegów wykonywanych w gabinecie takich jak: zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów, infuzja tlenowa przeciw wypadaniu włosów, mezoterapia igłowa przeciw wypadaniu włosów, osocze przeciw wypadaniu włosów. Dzięki specjalistycznej pielęgnacji i zabiegom staramy się zahamować utratę włosów spowodowaną lekami.
Mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów po stosowanych lekach – jaką usługę wybrać w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?
W pierwszej kolejności należy zgłosić się na konsultację trychologiczną do kosmetologa lub dermatologa:
Rozwiązania
-
Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny
Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.
-
Mezoterapia bezigłowa skóry głowy
Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.
-
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.
-
Osocze skóry głowy 4-5ml
Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.
-
Infuzja tlenowa skóry głowy
-
Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana pistoletem