• Łysienie


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie proponujemy szereg rozwiązań hamujących i spowalniających proces łysienia. Leczenie łysienia Kraków.

  Łysienie – jakie mogą być przyczyny łysienia?Leczenie łysienia Kraków

  Pod pojęciem łysienia kryje się wiele rodzajów oraz wiele przyczyn tego problemu. Łysienie najczęściej jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (hiperandrogenizm, hipoestrogenizm, hiperprolaktynemia, choroby tarczycy). Nierzadko łysienie zostaje zainicjowane przez przewlekły stres lub przeżytą traumę. Łysienie często jest również wynikiem obciążenia genetycznego, zaburzenia mikrokrążenia w skórze głowy, schorzeń skóry głowy, efektem ubocznym zażywanych leków czy też zatrucia organizmu np. pierwiastkami toksycznymi. Terapia łysienia niejednokrotnie musi być przeprowadzona kompleksowo poprzez zastosowanie zewnętrznego jak i wewnętrznego leczenia farmakologicznego, przeprowadzanego przez lekarzy wielu specjalizacji: lekarza dermatologa, endokrynologa, ginekologa, diabetologa jak również zastosowanie zabiegów hamujących proces łysienia.

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie Państwo skorzystać z pomocy w przypadku:

  • łysienia androgenowego
  • łysienia plackowatego
  • łysienia bliznowaciejącego

  Łysienie – Jak leczymy problem łysienia w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

  Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu z problemem łysienia w pierwszej kolejności są poddawani wnikliwej diagnostyce w celu ustalenia rodzaju oraz przyczyny łysienia. Diagnostyka polega na wykonaniu trichoskopii – badania włosów oraz skóry głowy, wykonaniu badań biochemicznych oraz hormonalnych z krwi, niejednokrotnie również wykonujemy biopsję skóry głowy czy też analizę pierwiastkową włosów. Po ustaleniu przyczyny i typu łysienia zostaje wdrożone leczenie. Leczenie łysienia zależy od rodzaju oraz stopnia zaawansowania łysienia. Może ono się opierać na stosowaniu leków doustnych oraz miejscowych na skórę głowy jak również na wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów mających na celu zagęszczenie włosów. W sytuacjach kiedy pacjenci zgłaszają się za późno, z dużymi ubytkami włosów stosujemy również metody chirurgicznego zagęszczania włosów.

   

  Łysienie – nasze rozwiązania

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa oferujemy metody diagnozujące łysienie oraz zabiegi hamujące lub spowalniające proces łysienia, a mianowicie:

  • trichoskopia – badanie skóry głowy
  • konsultacja z dermatologiem
  • konsultacja  z endokrynologiem
  • zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów i łysieniu
  • infuzja tlenowa na skórę głowy
  • mezoterapia igłowa skóry głowy
  • mezoterapia bezigłowa skóry głowy
  • karboskyterapia skóry głowy
  • osocze bogatopłytkowe na skórę głowy
  • fibryna bogatopłytkowa na skórę głowy
  • Regenera Activa – zabieg z zastosowaniem komórek macierzystych
  • światło LED
  • Przeszczep włosów
  • Implantacja włosów NIDO

  Rozwiązania

  • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

   Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

   Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

   Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

  • Osocze bogatopłytkowe skóry głowy

   Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

  • Karboksyterapia przeciw wypadaniu włosów

   Innowacyjna metoda walki z problemem nadmiernego wypadania oraz przerzedzania się włosów. Zabieg polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów.