Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łysienie


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie proponujemy szereg rozwiązań hamujących i spowalniających proces łysienia. Zarówno łysienia androgenowego, łysienia plackowatego, łysienia bliznowaciejącego, łysienia telogenowego oraz łysienia anagenowego. 

  Zarówno łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące, łysienie telogenowe jak i łysienie anagenowe to problemy wymagające specjalistycznego leczenia oraz precyzyjnej diagnostyki. Diagnostyka łysień wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy na temat chorób włosów i skóry głowy lekarza diagnozującego. W naszym gabinecie w Krakowie oferujemy Państwu zarówno profesjonalną diagnostykę wykonaną przez doświadczonych specjalistów oraz różnorodne metody leczenia łysienia.

  Łysienie – jakie mogą być przyczyny łysienia?łysienia Kraków

  Pod pojęciem łysienia kryje się wiele rodzajów oraz wiele przyczyn tego problemu. Łysienie najczęściej jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (hiperandrogenizm, hipoestrogenizm, hiperprolaktynemia, choroby tarczycy). Nierzadko łysienie zostaje zainicjowane przez przewlekły stres lub przeżytą traumę. Łysienie często jest również wynikiem obciążenia genetycznego, zaburzenia mikrokrążenia w skórze głowy, schorzeń skóry głowy, procesów autoimmunologicznych, może być efektem ubocznym zażywanych leków czy też zatrucia organizmu np. pierwiastkami toksycznymi. Leczenie łysienia niejednokrotnie musi być przeprowadzone kompleksowo poprzez zastosowanie zewnętrznego jak i wewnętrznego leczenia farmakologicznego, przeprowadzanego przez lekarzy wielu specjalizacji: lekarza dermatologa trychologa, endokrynologa, ginekologa, immunologa, diabetologa jak również zastosowanie zabiegów hamujących proces łysienia.

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie Państwo skorzystać z pomocy w przypadku:

  • łysienia androgenowego
  • łysienia plackowatego
  • łysienia bliznowaciejącego
  • łysienia telogenowego
  • łysienia anagenowego

   

  Lekarze dermatolodzy trycholodzy pracujący w naszej placówce zajmują się  diagnostyką oraz leczeniem wszystkich typów łysienia.

  Leczenie Łysienia Kraków – Jak leczymy problem łysienia w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

  Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu z problemem łysienia w pierwszej kolejności są poddawani wnikliwej diagnostyce w celu ustalenia rodzaju oraz przyczyny łysienia. Diagnostyka polega na wykonaniu trichoskopii – badania włosów oraz skóry głowy. Trichoskopia pozwala lekarzowi dermatologowi trychologowi ocenić rodzaj łysienia oraz często  już na tym etapie ustalić jego przyczynę. W niektórych przypadkach postawienie ostatecznej diagnozy wymaga wykonania również badań biochemicznych oraz hormonalnych z krwi. Niejednokrotnie również wykonujemy biopsję skóry głowy czy też analizę pierwiastkową włosów. Po ustaleniu przyczyny i typu łysienia zostaje wdrożone leczenie. Leczenie łysienia zależy od rodzaju oraz stopnia zaawansowania łysienia. Może ono się opierać na stosowaniu leków doustnych oraz miejscowych na skórę głowy jak również na wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów mających na celu zagęszczenie włosów. W sytuacjach kiedy pacjenci zgłaszają się za późno, z dużymi ubytkami włosów stosujemy również metody chirurgicznego zagęszczania włosów takie jak przeszczepy włosów czy też implanty włosów NIDO.

   

  Leczenie Łysienia – zabiegi przeciw łysieniu Kraków

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa oferujemy metody diagnozujące łysienie oraz zabiegi hamujące lub spowalniające proces łysienia, a mianowicie:

  • trichoskopia – badanie skóry głowy
  • konsultacja z dermatologiem
  • zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów i łysieniu
  • infuzja tlenowa na skórę głowy
  • mezoterapia igłowa skóry głowy
  • mezoterapia bezigłowa skóry głowy
  • karboskyterapia skóry głowy
  • osocze na skórę głowy
  • fibryna na skórę głowy
  • Regenera Activa
  • światło LED
  • Przeszczep włosów
  • Implantacja włosów NIDO

  Jaki specjalista może Ci pomóc  w walce z łysieniem w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

  W naszym gabinecie może Ci pomóc:

  1. Lekarz dermatolog – trycholog  – poprzez wykonanie trichoskopii oraz innych badań diagnostycznych, poprzez leczenie farmakologiczne oraz zabiegu medyczne dostosowane do rodzaju łysienia np. mezoterapię igłową, osocze, fibrynę,  zabieg Regenera Activa, karboksyterapię oraz peptydową kurację dr Cyj. Pamiętaj, że każdy rodzaj łysienia wymaga leczenia dermatologicznego przeprowadzonego przez doświadczonego lekarza mającego wiedzę z zakresu chorób włosów i skóry głowy. 
  2. Trycholog – kosmetolog poprzez zabiegi wspomagające leczenie łysienia takie jak zabiegi trychologiczne, mezoterapia bezigłowa, infuzja tlenowa, naświetlanie lampą LED, oczyszczanie wodnowodorowe. Nie każdy rodzaj łysienia kwalifikuje się do zabiegów iniekcyjnych wykonywanych przez dermatologa, wtedy pacjenci wymagają oprócz leczenia farmakologicznego, które stosują w domu zastosowania zabiegów kosmetologicznych na skórę głowy. Zabiegi te wzmacniają działanie leczenia farmakologicznego, dzięki czemu kuracja staje się jeszcze bardziej skuteczna.
  3. Chirurg – poprzez wykonanie biopsji skóry głowy, która jest pomocna w doprecyzowaniu diagnozy rodzaju łysienia oraz przede wszystkim poprzez chirurgiczne metody zagęszczania włosów takie jak przeszczep włosów czy implanty włosów.
  4. Dietetyk – poprzez ustalenie odpowiedniej dla Ciebie diety i suplementacji.

  Nie wiesz, którą usługę wybrać? Umów się na:

  Konsultacja trychologiczna pierwsza wizyta

  Zostaniesz odpowiednio pokierowany co do dalszego postępowania.

   

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

   Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

   Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

   Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

  • Osocze skóry głowy 4-5ml

   Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

  • Peptydowa innowacyjna terapia włosów
  • Osocze 4 ml+ fibryna
  • Biopsja skóry głowy
  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
  • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta
  • Infuzja tlenowa skóry głowy
  • Fibryna na skórę głowy
  • Hydroxygen Trichoterapy autorska kompleksowa kuracja przeciw wypadaniu włosów
  • Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana pistoletem