Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łupież skóry głowy


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu leczenie łupieżu skóry głowy oraz szereg metod zapobiegającym nawrotom łupieżu. Zajmujemy się leczeniem zarówno łupieżu tłustego jak i łupieżu suchego.

  Łupież skóry głowy – przyczyny powstawania choroby

  Łupież może rozwinąć się zarówno na suchej jak i na tłustej skórze głowy. Najczęściej rozwija się przy zaburzonym pH skóry. Rozregulowane pH stwarza doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i drożdżaków, których metabolity podrażniają skórę, pobudzając naskórek do nadmiernej proliferacji. Konsekwencją tego procesu jest drobnopłatkowe złuszczanie się naskórka, świąd oraz niejednokrotnie podrażnienie skóry głowy, czyli łupież. Aby przywrócić skórze dobry stan i szybko wyeliminować łupież, należy usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka, przywrócić skórze równowagę mikrobiologiczną, przywrócić odpowiednie pH, nawilżyć ją oraz odżywić. Należy jednak pamiętać, że łupież może być również jednym z objawów innych problemów skóry głowy takich jak: łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenia skóry głowy czy też łuszczycy skóry głowy. Dlatego też przy nawracającym lub nieustępującym łupieżu należy udać się do po poradę do lekarza trychologa dermatologa lub do trychologa kosmetologa.

  Łupież skóry głowy Kraków -leczenie problem łupieżu w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Łupież skóry głowy to problem, który wymaga specjalistycznej pielęgnacji a niejednokrotnie też leczenia farmakologicznego. W pierwszej kolejności należy ustalić rodzaj łupieżu oraz stopień jego nasilenia. W tym celu wykonujemy trichoskopię, czyli badanie diagnostyczne skóry głowy oraz włosów. Po wykonanej trichoskopii w zależności ona natężenia problemu stosowane są specjalistyczne dermokosmetyki oraz zabiegi przeciwłupieżowe wykonywane w naszym gabinecie przez trychologów kosmetologów lub wdrażane jest leczenie farmakologiczne miejscowe na skórę głowy lub w najbardziej nasilonych stanach doustne przez lekarzy trychologów dermatologów. Rekomedujemy również konsultację z dietetykiem, ponieważ problem łupieżu może również wynikać z naszych błędów dietetycznych.

  Łupież skóry głowy – nasze rozwiązania, skuteczne leczenie łupieżu

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa, możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów likwidujących łupież suchy oraz łupież tłusty. Zachęcamy również do wykonania badania skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.
  Rozwiązania:
  • Trichoskopia – badanie skóry głowy
  • Zabieg trychologiczny przeciw łupieżowi tłustemu
  • Zabieg trychologiczny przeciw łupieżowi suchemu
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem
  • Konsultacja z dietetykiem
  • Analiza pierwiastkowa włosów

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.