Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łysienie bliznowaciejące


  Łysienie bliznowaciejące to najbardziej poważna postać łysienia. Dlaczego? Dlatego, że w jego przebiegu dochodzi do zastąpienia mieszków włosowych tkanką włóknistą a więc w miejscach mieszków włosowych z których wyrastały włosy powstają blizny. jest to proces nieodwracalny i wymaga szybkiej interwencji lekarza dermatologa trychologa oraz odpowiedniego leczenia. W Centrum Zdrowego Włosa lekarze dermatolodzy trycholodzy zajmują się zarówno diagnostyką oraz leczeniem łysienia bliznowaciejącego.

  Łysienie bliznowaciejące – przyczyny choroby

  Zabliźnianie mieszków włosowych jest często konsekwencją innych chorób przebiegających w obszarze owłosionej skóry głowy takich jak: liszaj płaski mieszkowy, toczeń rumieniowaty ogniskowy, bliznowaciejące zapalenie mieszka włosowego czy też rozwarstwiające zapalenie skóry głowy. Konsekwencją stanu zapalnego przebiegającego w jednostkach włosowo-łojowych jest zabliźnianie się mieszków włosowych, które zostają zastąpione tkanką włóknistą. Proces ten jest nieodwracalny, jeśli dojdzie do zabliźnienia mieszków włosowych nie ma możliwości odzyskania w tych mieszkach włosów. Dlatego tak ważna jest wczesna reakcja pacjenta, prawidłowa diagnoza lekarza oraz odpowiednie leczenie.

   

  Łysienie bliznowaciejące Kraków – Diagnostyka łysienia bliznowaciejącego w Centrum Zdrowego Włosa

  Diagnostyka łysienia bliznowaciejącego rozpoczyna się od trichoskopii.  Trichoskopia to pierwszy krok diagnostyczny, dzięki której lekarz diagnozuje, że pacjent cierpi na łysienie bliznowaciejące oraz z jaką jednostką chorobową łysienie jest związane. Często lekarz podejrzewając łysienie bliznowaciejące zleca biopsję skóry głowy, która potwierdza problem i pozwala na wprowadzenie ukierunkowanego leczenia.

   

  Łysienie bliznowaciejące – leczenie w Centrum Zdrowego Włosa

  Leczeniem łysienia bliznowaciejącego w naszym gabinecie zajmują się doświadczeni lekarze dermatolodzy trycholodzy. Kluczem do sukcesu  jest trafna diagnoza we wczesnym stadium łysienia, dzięki której można zatrzymać proces bliznowacenia mieszków włosowych oraz nie dopuścić do trwalej utraty włosów. Jeśli więc zauważasz zmniejszenie gęstości włosów, nie czekaj tylko udaj się ze swoim problemem do lekarza. Ważne jest, aby lekarz posiadał doświadczenie w diagnozowaniu chorób skóry głowy oraz posiadał odpowiednie urządzenie do diagnostyki problemu. W tym wypadku niezastąpiony jest videodermatoskop FotoFinder.  Leczenie łysienia bliznowaciejącego polega na stosowaniu leków przeciwzapalnych miejscowo na skórę głowy objętą łysieniem oraz na podawaniu pacjentom doustnych leków. Takie postępowanie jest podstawą leczenia. Dodatkowo w naszym gabinecie proponujemy pacjentom bezinwazyjne zabiegi wzmacniające, łagodzące skórę głowy oraz pobudzające wzrost włosów w mieszkach włosowych, które udało nam się obronić przed procesem bliznowacenia. Zabiegi te wykonywane są przez trychologów kosmetologów.  Podstawa procesu leczenia są leki farmakologiczne wdrażane przez lekarzy dermatologów a dopełnieniem procesu są zabiegi wykonywane przez kosmetologów. Takie postępowanie pozwala nam na uzyskanie pozytywnych efektów i realną pomoc naszym pacjentom.

   

  Kto i jak może Ci pomóc w walce z łysieniem bliznowaciejącym w Centrum Zdrowego Włosa W Krakowie?

  1. Przede wszystkim dermatolog – trycholog, poprzez diagnostykę rodzaju łysienia oraz leczneie farmakologiczne, które jest niezbędne do zahamowania procesu łysienia.
  2. Trycholog – kosmetolog poprzez wykonanie bezinwazyjnych zabiegów wspomagających leczenie farmakologiczne wdrożone przez lekarza dermatologa. Doskonale sprawdzają się w przypadku łysienia bliznowaciejącego zabiegi infuzji tlenowej oraz zabiegi trychologiczne. Bardzo ważne jest, aby w łysieniu bliznowaciejącym  nie wykonywać zabiegów iniekcyjnych takich jak mezoterapia igłowa czy osocze, ponieważ one mogą przyspieszyć proces łysienia. Dlatego też w tym wypadku zabiegi bezinwazyjne wykonywane przez naszych kosmetologów będą idealnym dopełnieniem leczenia dermatologicznego.
  3. Chirurg – poprzez wykonanie biopsji skóry głowy, która w przypadku łysienia bliznowaciejącego jest częstym elementem diagnostyki podłoża łysienia.

  Pamiętaj! Diagnostyka i leczenia łysienia androgenowego wymaga doświadczenia lekarza dermatologa diagnozującego problem. Wciąż łysienie to jest błędnie diagnozowane, mylone z łysieniem androgenowym lub innymi rodzajami łysienia i nieodpowiednio leczone. W przypadku łysienia bliznowaciejącego ważne jest zaś, aby zareagować jak najszybciej i jak najszybciej wprowadzić leczenie. W naszym gabinecie zapewnimy Ci pomoc doświadczonego personelu.

  Nie wiesz, którą usługę wybrać? Umów się na:

  Konsultacja trychologiczna pierwsza wizyta

  Zostaniesz odpowiednio pokierowany co do dalszego postępowania.

  Rozwiązania