Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Wypadanie włosów po Covid-19


  Do naszego gabinetu zgłasza się coraz więcej pacjentów z problemem wypadania włosów po koronawirusie. Infekcja koronawirusem Sars-Cov-2 rzeczywiście może spowodować znaczną utratę włosów i doprowadzić do widocznego przerzedzenia się naszej fryzury.

   

  Dlaczego włosy wypadają po infekcji koronawirusem?

  Włosy wypadają po infekcji koronawirusem ze względu na wiele czynników. Każda choroba infekcyjna, przebiegająca  z wysoką gorączką, w tym Covid-19 może powodować nadmierne wypadanie włosów. Dodatkowo wypadanie  włosów, jest potęgowane przez leki stosowane podczas leczenia infekcji, ogromny stres związany z infekcją oraz chorobą jak również poprzez wyczerpanie i osłabienie organizmu. U pacjentów, który przeszli infekcję wyraźnie widać w badaniach laboratoryjnych znaczne zaburzenia morfologii krwi oraz niedobory witamin i minerałów. 

   

  Czy u każdego kto przeszedł infekcję koronawirusem pojawia się nadmierne wypadanie włosów?

  Nie każdy kto przeszedł chorobę Covid-19 cierpi na nadmierne wypadanie włosów. Problem ten występuje u około 1/4 pacjentów. Wypadanie włosów pojawia się 2-4 miesiące od pierwszych objawów infekcji i w większości przypadków jest bardzo intensywne. Dochodzi do utraty kilkuset włosów dziennie co z kolei prowadzi do znacznego spadku gęstości włosów.

   

  Leczenie wypadania włosów po koronawirusie w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

  Pierwszy pacjent z wypadaniem włosów po koronawirusie pojawił się w naszym gabinecie Centrum Zdrowego Włosa w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu regularnie konsultujemy i leczymy coraz więcej pacjentów z problemem łysienia po Covid-19. U tych pacjentów stosujemy połączenia miejscowego leczenia dermatologicznego ze specjalistyczną pielęgnacją domową oraz zabiegi gabinetowe,  głównie w postaci infuzji tlenowej lub mezoterapii igłowej. Dodatkowo ważnym elementem terapii jest odpowiednia suplementacja. W walce z wypadaniem włosów po infekcji koronawirusem pomagają pacjentom lekarze dermatolodzy we współpracy z kosmetologami. Mimo tego, że utrata włosów po chorobie Covid-19 może być bardzo intensywna a ilości traconych włosów często przypomina utratę włosów po chemioterapii,  to efekty  naszego leczenia i pielęgnacji są bardzo zadowalające. W większości przypadków włosy przestają wypadać i znacznie się zagęszczają.

   

  Do kogo zgłosić się po poradę w przypadku wypadania włosów po koronawirusie?

  Jeśli podejrzewasz, że wypadanie włosów jest efektem infekcji koronawirusem, nie czekaj, zgłoś się na wizytę do naszego gabinetu jak najszybciej. Wybierz wizytę u trychologa – dermatologa oraz u trychologa – kosmetologa. Możesz skorzystać z naszej oferty usług łączonych.

  Rozwiązania