Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łysienie neurotyczne


  Łysienie neurotyczne to problem intensywnego, nadmiernego wypadania włosów spowodowanego przewlekłym stresem lub intensywnym stresem spowodowanym przeżytą traumą. Długofalowe napięcie nerwowe lub nawet jednorazowy, ale intensywny stres mogą doprowadzić do rozlanej utraty włosów. Przerzedzenie włosów może pojawić się na całej głowie w formie najczęściej rozlanej, równomiernej i jest odwracalne.

   

  Wypadanie włosów po stresie – leczenie wypadania włosów spowodowanego przez stres w Centrum Zdrowego Włosa

   

  Proces leczenia rozpoczynamy oczywiście od konsultacji i trichoskopii a niejednokrotnie też od badań biochemicznych i hormonalnych, aby upewnić się, że przyczyną utraty włosów jest tylko stres. Następnie wdrażana jest kuracja domowa, która najczęściej opiera się na stosowaniu przez pacjentów preparatów intensywnie pobudzających krążenie. W gabinecie wykonujemy natomiast różne zabiegi w postaci: zabiegów trychologicznych, infuzji tlenowej, mezoterapii igłowej, karboskyterapii czy też osocza. Rodzaj zabiegu jaki wykonujemy u pacjentów dostosowywany jest do potrzeb i rodzaju skóry głowy pacjenta oraz nasilenia problemu utraty włosów. O rodzaju zabiegów najlepszych dla danego pacjenta decyduje trycholog, przeprowadzający konsultację oraz badanie trichoskopowe.  Działania te mają na celu zahamowanie nadmiernej utraty włosów oraz pobudzenie i przyspieszenie odrostu nowych włosów. Niezwykle ważne jest w całym procesie leczniczym, aby wyeliminować również przyczynę problemu a więc stres, który doprowadza do wypadania włosów. Łysienie neurotyczne jest na szczęście problemem odwracalnym, po wyciszeniu czynnika prowokującego wypadanie włosów oraz wdrożeniu kuracji zewnętrznej włosy przestają wypadać oraz odzyskują swoją gęstość.  Ważne jest, aby szybko zająć się tym problemem, ponieważ nieleczone łysienie neurotyczne nasila stres u pacjentów co powoduje jeszcze większe wypadanie włosów.

   

  Wypadanie włosów przez stres – kiedy zgłosić się do trychologa?

  Jeśli zauważasz nadmierne wypadanie włosów, wiążesz go z dużym stresem, który miał miejsce w ostatnim czasie (należy  brać pod uwagę ostatnie 6 miesięcy) lub żyjesz w przewlekłym stresie, nie czekaj. Umów się na wizytę u trychologa. Pomożemy Ci ustalić, czy to rzeczywiście stres jest przyczyną problemów z włosami oraz wdrożymy odpowiednią kurację, aby jak najszybciej zażegnać ten problem.

   

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

   Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

   Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

  • Osocze skóry głowy 4-5ml

   Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
  • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta
  • Hydroxygen Trichoterapy autorska kompleksowa kuracja przeciw wypadaniu włosów
  • Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana pistoletem