Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Zapalenie mieszków włosowych


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa oferujemy Państwu różnego rodzaju metody leczenia zapalenia mieszków włosowych łączące leczenie dermatologiczne ze specjalistyczną pielęgnacją trychologiczną.

  Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny problemu

  Zapalenie mieszków włosowych to problem o podłożu bakteryjnym, polega na namnażaniu się bakterii w obrębie mieszka włosowego, czego efektem jest pojawianie się wyprysków ropnych oraz stanu zapalnego. Pacjenci odczuwają świąd skóry głowy, ból w okolicach zmian oraz często obsedrwują zaczerwienienie skóry głowy oraz nadmierne wypadanie włosów. Zapalenie mieszków włosowych należy leczyć dermatologicznie, ponieważ nieleczony problem może prowadzić do przerzedzania się i nadmiernego wypadania włosów. Zapalenie mieszków włosowych to choroba o charakterze nawrotowym, więc znaczącą rolę w procesie leczenia odgrywa specjalistyczna pielęgnacja trychologiczna, zapobiegająca nawrotom. Choroba może mieć również związek z problemami endokrynologiczymi, (wszelkiego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi, głównie z hiperandrogenizmem) jak i błędami żywieniowymi. Dlatego też leczenie zapalenia mieszków włosowych w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie rozpoczynamy przede wszystkim od prawidłowej diagnostyki.

  Zapalenie mieszków włosowych – leczenie w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Pacjenci zgłaszający się do nas z problemem zapalenia mieszków włosowych w pierwszej kolejności poddawani są trichoskopii a więc badaniu skóry głowy  z zastosowaniem mikroskopu, które pozwala zdiagnozować problem. Pacjenci kierowani są również na badania hormonalne i biochemiczne wykonane z krwi. Następnie lekarz dermatolog trycholog wprowadza leki przeciwwbakteryjne stosowane miejscowo lub w bardzo nasilonym problemie również doustnie w postaci antybiotyków. Jednocześnie z leczeniem dermatologicznym wprowadzamy kosmetyczne zabiegi o działaniu antyseptycznym (przeciwbakteryjnym), które wykonywane są w naszym gabinecie przez doświadczonych trychologów kosmetologów oraz odpowiednią pielęgnację domową z zastosowaniem kosmetyków trychologicznych i aptecznych. Leczenie dermatologiczne, zabiegi trychologiczne oraz specjalistyczna pielęgnacja domowa są kluczowe do zapobiegania nawrotom choroby. W przypadku zapalenia mieszków włosowych rekomendujemy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem.

  Zapalenie mieszków włosowych – nasze rozwiązania

  W przypadku zapalenia mieszków włosowych możemy Państwu zaproponować następujące rozwiązania:

  • Trichoskopia – badanie włosów i skóry głowy
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem
  • Konsultacja z dietetykiem
  • Konsultacja z endokrynologiem
  • Zabiegi trychologiczne
  • Infuzja tlenowa na skórę głowy

   

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
  • Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta