- Wypadanie włosów
- Łysienie
- Wypadanie włosów po Covid-19
- Łysienie androgenowe
- Łysienie plackowate
- Łysienie bliznowaciejące
- Łysienie polekowe
- Łysienie neurotyczne
- Łysienie trakcyjne
- Łojotokowe zapalenie skóry głowy
- Łupież skóry głowy
- Łuszczyca skóry głowy
- Sucha i wrażliwa skóra głowy
- Łojotok skóry głowy
- Suche i zniszczone włosy
- Zapalenie mieszków włosowych
- Starzenie się włosów i skóry głowy
- Siwienie włosów
- „Ból włosów” – trichodynia
Zapalenie mieszków włosowych
W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa oferujemy Państwu różnego rodzaju metody leczenia zapalenia mieszków włosowych łączące leczenie dermatologiczne ze specjalistyczną pielęgnacją trychologiczną.
Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny problemu
Zapalenie mieszków włosowych to problem o podłożu bakteryjnym, polega na namnażaniu się bakterii w obrębie mieszka włosowego, czego efektem jest pojawianie się wyprysków ropnych oraz stanu zapalnego. Pacjenci odczuwają świąd skóry głowy, ból w okolicach zmian oraz często obsedrwują zaczerwienienie skóry głowy oraz nadmierne wypadanie włosów. Zapalenie mieszków włosowych należy leczyć dermatologicznie, ponieważ nieleczony problem może prowadzić do przerzedzania się i nadmiernego wypadania włosów. Zapalenie mieszków włosowych to choroba o charakterze nawrotowym, więc znaczącą rolę w procesie leczenia odgrywa specjalistyczna pielęgnacja trychologiczna, zapobiegająca nawrotom. Choroba może mieć również związek z problemami endokrynologiczymi, (wszelkiego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi, głównie z hiperandrogenizmem) jak i błędami żywieniowymi. Dlatego też leczenie zapalenia mieszków włosowych w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie rozpoczynamy przede wszystkim od prawidłowej diagnostyki.
Zapalenie mieszków włosowych – leczenie w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie
Pacjenci zgłaszający się do nas z problemem zapalenia mieszków włosowych w pierwszej kolejności poddawani są trichoskopii a więc badaniu skóry głowy z zastosowaniem mikroskopu, które pozwala zdiagnozować problem. Pacjenci kierowani są również na badania hormonalne i biochemiczne wykonane z krwi. Następnie lekarz dermatolog trycholog wprowadza leki przeciwwbakteryjne stosowane miejscowo lub w bardzo nasilonym problemie również doustnie w postaci antybiotyków. Jednocześnie z leczeniem dermatologicznym wprowadzamy kosmetyczne zabiegi o działaniu antyseptycznym (przeciwbakteryjnym), które wykonywane są w naszym gabinecie przez doświadczonych trychologów kosmetologów oraz odpowiednią pielęgnację domową z zastosowaniem kosmetyków trychologicznych i aptecznych. Leczenie dermatologiczne, zabiegi trychologiczne oraz specjalistyczna pielęgnacja domowa są kluczowe do zapobiegania nawrotom choroby. W przypadku zapalenia mieszków włosowych rekomendujemy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem.
Zapalenie mieszków włosowych – nasze rozwiązania
W przypadku zapalenia mieszków włosowych możemy Państwu zaproponować następujące rozwiązania:
- Trichoskopia – badanie włosów i skóry głowy
- Konsultacja z dermatologiem
- Konsultacja z kosmetologiem
- Konsultacja z dietetykiem
- Konsultacja z endokrynologiem
- Zabiegi trychologiczne
- Infuzja tlenowa na skórę głowy
Rozwiązania
-
Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów
Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.
-
Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny
Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.
-
Trichoskopia – lekarskie badanie włosów
-
Trycholog – konsultacje trychologiczne – pierwsza wizyta