Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Starzenie się włosów i skóry głowy


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Pańswu szereg zabiegów opóźniających proces starzenia się włosów oraz skóry głowy. Starzenie się włosów

  Proces starzenia się włosów oraz skóry głowy

  Skóra głowy tak samo jak skóra na twarzy i ciele z wiekiem podlega procesom starzenia się.  Fibroblasty tracą swoją aktywność, zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny w skórze. Skóra staje się cieńsza , sucha, bardziej wrażliwa i bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych co prowadzi do częstego odczucia ściągania skóry głowy i częstych podrażnień. Również mieszki włosowe podlegają procesom starzenia się. W raz z wiekiem, zwiększa się liczba mieszków włosowych w fazie kenogenu , czyli w fazie, w której mieszek włosowy zostaje pusty i nie produkuje już nowych włosów. Ilość włosów na głowie zmniejsza się, stają się one również coraz cieńsze i bardziej łamliwe. Procesom starzenia się zachodzącym w obrębie skóry głowy, mieszków włosowych i włosów możemy przeciwdziałać poprzez systematyczne pobudzanie mieszków do produkcji włosów i przedłużanie fazy wzrostu włosów oraz poprzez aktywowanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

  Włosy są częścią naszego wizerunku. Zdrowa, jędrna skóra na twarzy i ciele zyska na wartości w zestawieniu z gęstymi, zdrowymi włosami. Dlatego korzystając z szeroko pojętej medycyny/ kosmetologii antiaging nie zapominajmy również o naszych włosach! Zabiegi przeciwstarzeniowe oraz odpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów pozwolą jak najdłużej cieszyć się bujnymi i zdrowymi włosami.

  Zabiegi przeciwdziałające starzeniu się włosów i skóry głowy w Centrum Zdrowego Włosa to:

  • mezoterapia igłowa skóry głowy
  • mezoterapia bezigłowa skóry głowy
  • osocze na skórę głowy
  • zabiegi trychologiczne wzmacniające włosy
  • zabiegi trychologiczne niwilżające skórę glowy
  • karboksyterapia skóry głowy

   

  Serdecznie zapraszamy do Centrum Zdrowego Włosa, ul.Karola Chodkiewicza 8, Kraków

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Światło LED przeciw wypadaniu włosów

   Laseroterapia z użyciem specjalistycznego lasera LLLT jest nowoczesnym i bezpiecznym sposobem walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem jak i pozwala na poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Światło o długości fali 640 nm pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia świetlna emitowana przez laser przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, dzięki czemu następuje pobudzenie metabolizmu w komórkach skóry, mieszków włosowych i cebulek, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

  • Mezoterapia bezigłowa skóry głowy

   Zabieg polega na bezbolesnym i bezpiecznym wprowadzeniu w głąb skóry głowy aktywnych substancji zawartych w żelu przewodzącym Dermaheal Ultra Galva HL. Żel przewodzący Dermaheal to najwyżej jakości preparat zawierający zamknięte w nanokaspułach stężone substancje aktywne: czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, aminokwasy, ekstrakty roślinne i witaminy wprowadzane są do skóry głowy w procesie jonoforezy. Zastosowany podczas zabiegu prąd galwaniczny powoduje odpychanie naładowanych nanokaspuł od elektrody i przejście ich przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej. Substancje zawarte w żelach przewodzących docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

   Zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów.

  • Osocze skóry głowy 4-5ml

   Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

  • Infuzja tlenowa skóry głowy
  • Hydroxygen Trichoterapy autorska kompleksowa kuracja przeciw wypadaniu włosów