Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Siwienie włosów


  Siwienie włosów to naturalny proces wynikający ze starzenia się naszego organizmu, jednak u niektórych osób siwienie pojawia się w bardzo wczesnym wieku. Zdarza się ono nawet u dzieci. W takim wypadku siwienie  nie jest już naturalnym procesem i należy szukać jego przyczyny a także go leczyć.

  Przedwczesne siwienie – przyczyny jego powstawania

  Siwienie u młodych osób może być wynikiem wielu problemów, które toczą się w organizmie. Dlatego też u każdej osoby u której obserwujemy przedwczesne pojawianie się siwych włosów należy bezwzględnie sprawdzić stan pracy tarczycy oraz niedobory witaminy B12, kwasu foliowego, kwasu paraaminobenzoesowego (PABA) oraz miedzi. Zawsze oczywiście weryfikujemy również stan skóry głowy za pomocą trichoskopii a więc mikroskopowego badania włosów i skóry głowy.

   

  Siwienie włosów – leczenie przedwczesnego siwienia w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Leczenie przedwczesnego siwienia opiera się głównie na spersonalizowanej suplementacji oraz diecie, która pozwoli na uzupełnienie niedoborów powodujących problem. Dodatkowo pacjenci w sytuacji kiedy przyczyna problemu są choroby tarczycy powinni zgłosić się do lekarza endokrynologa. U osób z przedwczesnym siwieniem również stosujemy kurację na skórę głowy – mezoterapie igłową skóry głowy, która pozwala na dostarczenie brakujących witamin, pierwiastków czy aminokwasów do skóry głowy za pomocą iniekcji.

  Siwienie włosów – kto i jak może Ci pomóc w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  1. W pierwszej kolejności należy udać się na konsultację i trichoskopię do trychologa:  https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/trichoskopia-krakow-badanie-skory-glowy/
  2. Następnie po zweryfikowaniu skóry głowy oraz wykonaniu badań z krwi, leczeniem przyczyny zajmuje się dieietyk mgr Kinga Kłeczek-Róg.
  3. Być może oprócz trichoskopii i badań z krwi niezbędna w zdiagnozowaniu przyczyny siwienia włosów będzie analiza pierwiastkowa włosów.

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Analiza Pierwiastkowa Włosów