Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
 • Łuszczyca skóry głowy


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu metody leczenia łuszczycy skóry głowy oraz szereg metod zapobiegających nawrotom choroby. g

  Łuszczyca skóry głowy – przyczyny choroby

  Łuszczyca skóry głowy to problem w którym dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka. W normalnym cyklu naskórka, komórki warstwy podstawnej dzielą się co 28-30 dni, w przypadku łuszczycy podziały następują już co 4 dni co prowadzi do tworzenia się na skórze głowy zlewnych ognisk, pokrytych grubymi łuskami. W rozwoju łuszczycy biorą udział czynniki zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Łuszczyca skóry głowy  wymaga leczenia dermatologicznego oraz stałej kontroli dermatologicznej, dodatkowo można zastosować trychologiczne zabiegi nawilżające i łagodzące skórę głowy.

  Łuszczyca skóry głowy Kraków – jak leczymy problem łuszczycy w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

  Łuszczyca skóry głowy  wymaga stałej opieki dermatologicznej oraz stosowania odpowiednich leków i kosmetyków. Dlatego w naszym gabinecie Centrum Zdrowego Włosa Lekarz dermatolog trycholog wykonuje trichoskopię – badanie włosów oraz skóry głowy, która pozwala mu zdiagnozować problem łuszczycy oraz ocenić stopień nasilenia objawów. Następnie wprowadzane są leki miejscowe stosowane na skórę głowy oraz specjalistyczne dermokosmetyki stosowane w domu. Proces leczenia można wzbogacić o zabiegi trychologiczne a więc zabiegi z zastosowaniem kosmetyków i naświetlań, który zminimalizują objawy łuszczycy. Specjalistyczne zabiegi trychologiczne wykonywane są przez trychologów kosmetologów. Znacznie przyspieszają proces regeneracji skóry głowy oraz usuwania nadmiaru łuski nagromadzonej na skórze głowy w wyniku przebiegu łuszczycy. Skuteczne leczenie łuszczycy skóry głowy i odpowiednia pielęgnacja zapewniają długofalowe efekty. W wyniku naszych metod skóra głowy pozostaje nawilżona a nadmiar łuski usunięty.

   

  Łuszczyca skóry głowy – nasze rozwiązania

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie Państwo skorzystać z porad dermatologa trychologa oraz  zabiegów nawilżająco-łagodzących, które w połączeniu z leczeniem dermatologicznym minimalizują i likwidują objawy łuszczycy. Profilaktyka nawrotów zmian łuszczycowym obejmuje również odpowiednią pielęgnację skóry w domu, dietę jak i unikanie czynników wyzwalających objawy.

  Nasze rozwiązania:

  • Trichoskopia – mikroskopowe badanie skóry głowy
  • Zabiegi trychologiczne minimalizujące objawy łuszczycy
  • Konsultacja z dermatologiem trychologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem trychologiem

  Rozwiązania

  • Trichoskopia – kosmetologiczne badanie włosów

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem kosmetyków oraz sauny

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

  • Trichoskopia – lekarskie badanie włosów