• Łuszczyca skóry głowy


  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie oferujemy Państwu szereg rozwiązań minimalizujących objawy łuszczycy skóry głowy. Łuszczyca skóry głowy Kraków

  Łuszczyca skóry głowy – przyczyny

  Łuszczyca skóry głowy to problem w którym dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka. W normalnym cyklu naskórka, komórki warstwy podstawnej dzielą się co 28-30 dni, w przypadku łuszczycy podziały następują już co 4 dni co prowadzi do tworzenia się na skórze głowy zlewnych ognisk, pokrytych grubymi łuskami. W rozwoju łuszczycy biorą udział czynniki zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Łuszczyca skóry głowy  wymaga leczenia dermatologicznego oraz stałej kontroli dermatologicznej, dodatkowo można zastosować zabiegi nawilżające i łagodzące skórę głowy.

  Łuszczyca skóry głowy – jak leczymy problem łuszczycy w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa?

  Łuszczyca skóry głowy  wymaga stałej opieki dermatologicznej oraz stosowania odpowiednich leków i kosmetyków. Lekarz dermatolog wykonuje trichoskopię – badanie włosów oraz skóry głowy, która pozwala mu zdiagnozować problem łuszczycy oraz ocenić stopień nasilenia objawów. Następnie wprowadzane są leki miejscowe stosowane na skórę głowy oraz specjalistyczne dermokosmetyki. Proces leczenia można wzbogacić o zabiegi trychologiczne a więc zabiegi z zastosowaniem kosmetyków i naświetlań, który zminimalizują objawy łuszczycy.

   

  Łuszczyca skóry głowy – nasze rozwiązania

  W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa możecie Państwo skorzystać z porad dermatologa oraz  zabiegów nawilżająco-łagodzących, które w połączeniu z leczeniem dermatologicznym minimalizują objawy łuszczycy. Profilaktyka nawrotów zmian łuszczycowym obejmuje również odpowiednią pielęgnację skóry w domu, dietę jak i unikanie czynników wyzwalających objawy.

  Rozwiązania:

  • Trichoskopia – badanie skóry głowy
  • Zabieg trychologiczny minimalizujący objawy łuszczycy
  • Konsultacja z dermatologiem
  • Konsultacja z kosmetologiem

  Rozwiązania

  • Trichoskopia DinoLite – badanie skóry głowy

   Badanie polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

  • Zabiegi trychologiczne

   Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z nawilżaczem ultradźwiękowym, prądami galwanicznymi, prądami d’Arsonvala czy też światłem LED. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.