Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
 • Łysienie androgenowe


  Łysienie androgenowe to problem, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jak sama nazwa mówi, jest ono powodowane przez androgeny, czyli hormony męskie. W Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie zajmujemy się leczeniem łysienia androgenowego zarówno męskiego jak i kobiecego

  Łysienie androgenowe – przyczyny powstawania choroby

  Łysienie androgenowe zarówno u kobiet jak i  mężczyzn powodowane jest przez hormon dihydrotestosteron. Dihydrotestosteron to hormon, który powstaje w naszym organizmie  z testosteronu pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktaza. Dihydrotestosteron działa na receptory androgenowe w mieszkach włosowych i powoduje stopniową miniaturyzację mieszków włosowych. Miniaturyzacja mieszków włosowych z kolei powoduje odrost coraz cieńszych włosów oraz mniejszej ilości włosów. Stopniowe przerzedzanie się włosów, często prowadzi do sporej utraty włosów zarówno w kątach czołowo-skroniowych (tzw. zakolach), w okolicy czoła, okolicy ciemieniowej oraz tonsury.

  Łysienie androgenowe – diagnozowanie łysienia w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Łysienia androgenowe diagnozuje lekarz trycholog na podstawie trichoskopii, czyli mikroskopowego badania skóry głowy. Trichoskopia jest niezbędnym elementem diagnostyki łysienia. Trycholog obserwując pod mikroskopem szereg cech takich jak miniaturyzacja mieszków włosowych, odrost cieńszych włosów, wzrost pojedynczych włosów w mieszkach włosowych, obecność żółtych kropek (zatkanych przez wydzielinę gruczołu łojowego oraz zrogowaciały naskórek mieszków włosowych), brązowe zaciemnienia wokół mieszków włosowych w poszczególnych okolicach skóry głowy może zdiagnozować łysienie androgenowe. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań z krwi czy też biopsji skóry głowy.

  Łysienie androgenowe Kraków – leczenie łysienia androgenowego w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

  Po zdiagnozowaniu łysienia androgenowego należy podjąć odpowiednie leczenie. W Centrum Zdrowego Włosa leczeniem łysienia androgenowego zajmuje się trycholog dermatolog. Lekarz trycholog w przypadku łysienia androgenowego zaleca politerapię, czyli zastosowanie różnych metod u jednego pacjenta. Wprowadzane są zarówno leki do stosowania na skórę głowy, które pacjent wciera w skórę głowy oraz leki doustne. Leki zastosowane w przypadku leczenia łysienia androgenowego mogą być różne w zależności od płci i wieku pacjenta. Dodatkowo trycholog rekomenduje wsparcie leczenia poprzez zabiegi przeciw łysieniu, które wykonywane są w naszym gabinecie. Zabiegi, które najczęściej stosujemy to mezoterapia igłowa przeciw łysieniu, osocze przeciw łysieniu, infuzja tlenowa na skórę głowy oraz zabiegi trychologiczne przeciw łysieniu. Umiejętne połączenie leków oraz zabiegów oraz doświadczenie lekarzy trychologów pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów leczenia.

  Łysienia androgenowe – ważne informacje dla pacjentów

  Poniżej przedstawiamy ważne fakty dotyczące leczenie łysienia androgenowego:

  • Łysienie androgenowe wymaga przewlekłego leczenia a pacjent powinien pozostać pod kontrolą lekarza trychologa przez długie lata.
  • Częstym błędem popełnianym przez naszych pacjentów jest zaprzestanie leczenia  w momencie osiągnięcia efektu zagęszczenia włosów. Brak kontynuacji leczenia może powodować powrotne przerzedzanie się włosów.
  • Leczenie łysienia androgenowego daje efekty po kilku miesiącach leczenia, najczęściej efekty obserwujemy po 6-12 miesiącach leczenia.
  • Połączenie kilku metod leczenia daje lepsze rezultaty niż stosowanie pojedynczej metody.
  • Leczenie łysienia androgenowego najlepiej rozpocząć jak najszybciej, im wcześniej zostanie wprowadzone leczenie tym większe szanse na odzyskanie i zachowanie gęstości włosów

  Łysienie androgenowe  – kto i jak może Ci pomóc w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

  W leczeniu łysienia androgenowego może Ci pomóc:

  1. Przede wszystkim dermatolog-trycholog poprzez zdiagnozowanie problemu oraz włączenie leczenia farmakologicznego miejscowego na skórę głowy jak i doustnego. Dodatkowo dermatolog może zaproponować Ci wykonanie zabiegów wspomagających leczenie łysienia w postaci mezoterapii igłowej na skórę głowy, zabiegów z zastosowaniem osocza oraz fibryny, zabiegu Regenera Activa, peptydowej kuracji dr Cyj czy też karboksyterapii.
  2. Trycholog-kosmetolog poprzez pielęgnację wspomagającą leczenie łysienia androgenowego o specjalnym działaniu stymulującym krążenie i działającym antyandrogenowo jak również poprzez zabiegi wspomagające leczenie łysienia androgenowego takie jak: infuzja tlenowa, zabiegi trychologiczne, naświetlanie lampą LED, mezoterapia bezigłowa, oczyszczanie wodnowodorowe.
  3. Chirurg poprzez uzupełnienie ubytków włosów za pomocą przeszczepu włosów czy też implantów włosów.
  4. Dietetyk poprzez ustalenie dla Ciebie indywidualnej diety oraz suplementacji

   

  Nie wiesz, którą usługę wybrać? Umów się na:

  Konsultacja trychologiczna pierwsza wizyta

  Zostaniesz odpowiednio pokierowany co do dalszego postępowania.

   

  Rozwiązania