Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
23.07.2021 Edyta Pawluś

Czy ścięcie włosów zahamuje nadmierne wypadanie włosów?

Podczas konsultacji trychologicznych pacjenci często pytają nas: Czy jeśli skrócę włosy to przestaną mi wypadać? Co na to trycholog?

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny oraz różny przebieg. Najczęściej wypadanie włosów powodowane jest przez stres, niedobory witamin i minerałów, zaburzenia hormonalne, stany zapalne w organizmie, choroby autoimmunologiczne oraz przez problemy ze skórą głowy. Wypadanie włosów w zależności od siły czynnika sprawczego może mieć krótkotrwały przebieg lub trwać latami. Może doprowadzić do przejściowego obniżenia gęstości włosów, które następnie wraca do normy, ale również może doprowadzić do trwałej utraty gęstości włosów a więc do łysienia.

 

Skrócenie włosów – czy zahamuje nadmierne wypadanie włosów?

Jeśli przyczyna nadmiernej utraty włosów tkwi w organizmie lub w problemie ze skórą głowy to oczywiste jest, że aby zahamować utratę włosów należy rozpocząć od zlokalizowania przyczyny oraz jej usunięcia. W takiej sytuacji ścięcie włosów nie pomoże. Ścięcie włosów natomiast na pewno ułatwi ich pielęgnację, która w trakcie kuracji przeciw wypadaniu włosów jest nieco bardziej angażująca niż pielęgnacja, którą stosujemy na co dzień. Co ważnie ścięcie włosów spowoduje, że objętościowo zmniejszy się ilość wypadających włosów co również pozytywnie wpłynie na Twoją psychikę. Wypadanie włosów bowiem budzi niepokój w każdej osobie, która się z nim zmaga. Stres spowodowany wypadaniem włosów z kolei powoduje jeszcze większe nasilenie problemu. Dlatego też każdy sposób prowadzący do wyciszenia się i obniżenia poziomu stresu jest ważny. Krótkie włosy również zawsze wyglądają na bardziej gęste, wiec jeśli z powodu wypadania włosów Twoja fryzura przerzedziła się, zdecydowanie lepiej będzie wyglądała jeśli skrócisz włosy.

 

Zlokalizowanie przyczyny wypadania włosów to podstawa skutecznej terapii

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli zdecydujesz się na skrócenie włosów to nie poprzestawaj na tym. Szukaj przyczyny wypadania włosów. W tym celu należy wykonać trichoskopię, czyli mikroskopowe badanie włosów i skóry głowy oraz szereg badań z krwi. Jakie badania wykonać podpowie Ci lekarz od włosów. Następnie po zlokalizowaniu przyczyny należy podjąć odpowiednią terapię. W Centrum Zdrowego Włosa pomożemy Ci zarówno z ustaleniem przyczyny wypadania włosów jak i wdrożeniem odpowiedniej kuracji.

 

Zapraszamy na konsultacje trychologiczne oraz zabiegi.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.