Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
14.02.2021 Edyta Pawluś

Kuracje przeciw wypadaniu włosów w warunkach domowych – jak zwiększyć ich efektywność?

Pełne kuracje trychologiczne przeciw wypadaniu włosów składają się z zabiegów gabinetowych oraz kuracji domowej. W naszym gabinecie Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie używamy wiele urządzeń oraz stosujemy wiele metod, aby kuracje te były skuteczne. W warunkach domowych zaś nasi klienci stosują różnego rodzaju kosmetyki przeciw wypadaniu włosów jak również leki, które wcierają w skórę głowy. Kuracja domowa stanowi uzupełnienie zabiegów gabinetowych oraz jest niezbędna w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.  Warto więc te wszystkie kosmetyki oraz leki stosować w taki sposób, aby ich działanie było jak najbardziej skuteczne. Jak to zrobić? Odpowie dzisiaj trycholog Edyta Pawluś.

 

Co może mieć wpływ na skuteczność działania kosmetyków przeciw wypadaniu włosów?

Wpływ na skuteczność kuracji ma przede wszystkim poziom wchłaniania substancji aktywnych w głąb skóry głowy. Jak już wspominałam w artykule dotyczącym peelingów do skóry głowy, nasz naskórek to bastion, który chroni nasz organizm przed wnikaniem substancji z zewnątrz. Dlatego też, jeśli chcemy aby cenne substancje aktywne zawarte w kosmetykach przeciw wypadaniu włosów wniknęły do mieszków włosowych i w głąb skóry głowy, musimy im stworzyć do tego odpowiednie warunki. Oczywiście kosmetyki są tak skomponowane, aby ich wchłanialność i skuteczność działania była jak największa. Możemy jednak swoimi dodatkowymi, prostymi czynnościami oraz starannością i systematycznością ich stosowania, wspomóc ich działanie.

 

Co zrobić, aby składniki aktywne lepiej wchłaniały się do skóry głowy? Krok pierwszy – peeling do skóry głowy.

Przede wszystkim należy stosować peelingi do skóry głowy, aby dogłębnie oczyszczać mieszki włosowe. Dzięki temu składniki aktywne będą wnikały przez mieszki włosowe tzw. drogą transfolikularną. Dodatkowo, peelingi usuwając nadmiar zrogowaciałego naskórka z przestrzeni między włosami, chwilowo zmniejszają grubość warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu sprzyjają wchłanianiu się substancji aktywnych drogą transdermalną oraz transepidermalną, czyli poprzez komórki  skóry i między komórkami skóry.

 

Krok 2 – masaż skóry głowy.

Przed wmasowaniem kosmetyku w skórę głowy należy wykonać masaż skóry głowy, następnie zaaplikować kosmetyk np. ampułkę lub lotion i również wmasować ją w skórę głowy. Wiele osób delikatnie nakłada preparaty i pozostawia je bez masażu. Jest to błąd. Masaż bowiem powoduje pobudzenie krążenia w skórze głowy i ogrzanie jej a to z kolei zwiększa wchłanianie substancji aktywnych z zastosowanego kosmetyku. Nie bójmy się dotykać skórę głowy i masować ją, nawet jeśli włosy w nadmiarze wypadają.

 

Krok 3 – wcieranie kosmetyków w czystą skórę po umyciu.

Kosmetyki, które nakładamy na skórę i głowy i pozostawiamy be spłukiwania, czyli ampułki lub lotiony, najlepiej stosować po umyciu włosów na czystą skórę głowy. Usunięcie ze skóry głowy nadmiaru łoju oraz kurzu i brudu, który gromadzi się na niej zdecydowanie sprzyja lepszemu wchłanianiu się substancji aktywnych.

 

Czy warto?

Spełnienie tych 3 warunków, nie wymaga od nas wiele wysiłku a może znacznie wspomóc działanie kuracji przeciw wypadaniu włosów. Każda osoba, która zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów pragnie jak najszybciej zlikwidować uciążliwy problem. Odpowiednie stosowanie kuracji jest natomiast kluczem do osiągnięcia efektu. Dlatego TAK!  Zdecydowanie warto. Kuracje przeciw wypadaniu włosów stosuj systematycznie, przez minimum 3 miesiące. Stosuj równocześnie peelingi, masuj skórę głowy, wcierać preparaty aktywne na czysta skórę. Powodzenia!

Nie wiesz jaka kurację wybrać? Zapraszam na konsultację oraz zabiegi do naszego gabinetu trychologicznego Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.