Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
31.12.2023 Edyta Pawluś

Lekarz od włosów – trycholog

Do niedawna nikt nie wiedział kim jest trycholog, obecnie wizyty w gabinetach trychologicznych są bardzo popularne. Lekarz od włosów to lekarz dermatolog lub lekarz innej specjalizacji, którego głównym przedmiotem zainteresowania jest leczenie chorób skóry głowy oraz włosów. Trycholog to także kosmetolog, który profesjonalnie zajmuje się pielęgnacją problematycznej skóry głowy i włosów.

 

Lekarz od włosów – jakie choroby leczy?

Lekarz specjalizujący się w  leczeniu chorób włosów zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem różnych rodzajów łysień oraz problemu wypadania włosów, szukaniem przyczyny tych łysień oraz wypadania włosów, diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy oraz ich leczeniem. W celu zdiagnozowania problemu lekarz od włosów wykonuje trichoskopię, czyli mikroskopowe badanie skóry głowy. W naszym gabinecie trichoskopia wykonywana jest wysokiej klasy urządzeniem medycznym, badanie mikroskopowe ma wysoką jakość i pozwala precyzyjnie zdiagnozować z jakim problemem pacjent się do nas zgłosił.

Na podstawie trichoskopii lekarz trycholog ocenia czy pacjent cierpi na łysienie telogenowe, łysienie androgenowe, łysienie bliznowaciejące czy łysienie plackowate. Podczas trichoskopii diagnozowane są również takie choroby skóry głowy jak łuszczyca skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież skóry głowy, zapalenie mieszków włosowych, łojotok skóry głowy czy też atopowe zapalenie skóry głowy. Dermatolog trycholog może dodatkowo zlecić pacjentowi badania z krwi lub też biopsję skóry głowy w celu postawienia ostatecznej diagnozy. Po zebraniu wszystkich informacji przechodzi do procesu leczenia.

 

Lekarz od włosów w jaki sposób leczy łysienie, wypadanie włosów oraz choroby skóry głowy?

Dobry dermatolog od włosów w celu poprawy stanu skóry głowy, zahamowania wypadania włosów oraz leczenia łysienia może zastosować różne metody. Leczenie głownie opiera się na podaniu leków miejscowo na skórę głowy czy też doustnie, które mają działanie stymulujące wzrost włosów oraz przeciwzapalne. Stosowane są również leki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne w przypadku problemów ze skórą głowy oraz leki regulujące gospodarkę hormonalną w sytuacji kiedy łysienie na podłoże hormonalne. Lekarz może również zastosować leki pobudzające krążenie czy też leki uzupełniające niedobory witamin i minerałów .

Leczenie  włosów zależy od tego jaka przyczyna wypadania włosów powoduje ich utratę lub jaki czynnik powoduje problem ze skórą głowy. Lekarz trycholog może również w swojej terapii wspomóc się dodatkowo zabiegami. Zabiegi jakie często są stosowane jako wsparcie leczenia łysienia to osocze skóry głowy, fibryna na skórę głowy, zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy. 

 

Kosmetolog – trycholog, jak może Ci pomóc w problemach z włosami?

Problemami ze skórą głowy zajmują się nie tylko lekarze. Wiele kosmetologów wyspecjalizowało się w pielęgnacji skóry głowy. W Polsce wiele uczelni medycznych oferuje kosmetologom studia podyplomowe z zakresu trychologii. Trycholog- kosmetolog również przeprowadza trichoskopię, potrafi rozpoznać schorzenia skóry głowy i włosów, różne typy łysienia i wypadania włosów oraz umiejętnie pokierować pacjentem, aby skutecznie odszukać przyczynę problemu. Trycholog – kosmetolog wykonuje również wiele zabiegów w obrębie owłosionej skóry głowy, takich jak infuzja tlenowa przeciw wypadaniu włosów, mezoterapia bezigłowa skóry głowy, zabiegi z zastosowaniem kosmetyków trychologicznych, oczyszczanie skóry głowy. Wszystkie te zabiegi są pomocne w zwalczaniu takich problemów jak:

  • wypadanie włosów
  • łupież skóry głowy
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • łojotok skóry głowy
  • zapalenie mieszków włosowych
  • atopowe zapalenie skóry głowy

Kosmetolog – trycholog, jak może Ci pomóc w problemach z włosami?

Dodatkowo trycholog – kosmetolog ustala dla każdego pacjenta trychologiczny plan pielęgnacyjny włosów oraz skóry głowy, który pacjent realizuje w warunkach domowych, dobiera suplementację na podstawie wyników badań. 

W praktyce, w naszym gabinecie trychologiczym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie pacjentami opiekują się zarówno lekarze trycholodzy jak i trycholodzy- kosmetolodzy. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie łączyć leczenie chorób skóry głowy oraz włosów ze specjalistyczną pielęgnacją. Jesteśmy placówką, która od 13 lat specjalizuje się tylko i wyłącznie w leczeniu chorób skóry głowy. Nasz personel posiada duże doświadczenie w diagnozowaniu łysienia, wypadania włosów oraz chorób skóry głowy. A nasze metody leczenia są sprawdzone i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Zachęcamy do zapoznania się z zakładką efekty kuracji – która pokazuje tylko niektóre wybrane efekty naszej pracy oraz do śledzenia profilu naszego gabinetu w mediach społecznościowych gdzie na bieżąco pokazujemy efekty kuracji osiągane u naszych pacjentów. Każdy dobry trycholog jest w stanie pochwalić się efektami swojej pracy. Zapoznaj się również z opiniami na temat naszego gabinetu w portalu booksy. 

Trycholog Kraków opiniehttps://booksy.com/pl-pl/b-card/101152#from-moment

Dobry trycholog Kraków: https://centrumzdrowegowlosa.pl/efekt-kuracji/

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.