Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
07.07.2020 Edyta Pawluś

Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana ręcznie czy pistoletem? Którą metodę wybrać?

Mezoterapia igłowa skóry głowy pistoletem czy wykonana ręcznie? Czym różnią się te metody? Odpowie dzisiaj trycholog Edyta Pawluś.

Mezoterapia igłowa skóry głowy to doskonała metoda walki z nadmiernym wypadaniem włosów oraz niektórymi rodzajami łysienia. „Mezoterapia na włosy”, jak mówią pacjenci, nie tylko hamuje utratę włosów, ale pobudza odrost nowych włosów, przyspiesza wzrost włosów oraz odżywia włosy, dlatego też cieszy się sporą popularnością wśród naszych pacjentów. Mezoterapię igłową skóry głowy w Centrum Zdrowego Włosa wykonujemy certyfikowanymi, medycznymi ampułkami które zawierają mnóstwo składników odżywczych oraz regulujących cykl mieszków włosowych. Te wieloskładnikowe koktajle można podać do skóry głowy na dwa sposoby:

1. Nabieramy koktajl do strzykawki i ręcznie, cieniutką, sterylną igiełką podajemy go do skóry głowy małymi dawkami.

2. Nabieramy koktajl do strzykawki a strzykawkę aplikujemy do specjalnego pistoletu. Następnie ustawiamy głębokość nakłuć i naciskamy spust pistoletu a pistolet za pomocą cienkich, sterylnych igieł podaje koktajl małymi dawkami do skóry głowy.

Jakie są różnice między tymi metodami?

Mimo tego, że metody te wydają się być podobne, w praktyce, wykonując zabiegi, widzimy wiele różnic między. Pacjenci też, często nie mogą sobie wyobrazić jak te zabiegi wyglądają, jakie towarzyszą im odczucia, jakie są między nimi różnice. Mamy też sporo zapytań: który zabieg jest lepszy, który bardziej skuteczny? Dlatego też postaramy się wyjaśnić na czym one polegają oraz czym się różnią.

Różnice w technicznym wykonaniu zabiegu

W przypadki mezoterapii igłowej przeciw wypadaniu włosów wykonanej ręcznie lekarz naciska na tłok strzykawki i przy każdym kolejnym nakłuciu ustala głębokość nakłucia i ilość podanego do skóry głowy preparatu. W przypadku mezoterapii igłowej wykonanej pistoletem, ustawiamy na pistolecie głębokość nakłucia i ilość podawanego do skóry głowy koktajlu dla każdego pacjenta indywidualnie w zależności od reakcji skóry i przy każdym kolejnym nakłuciu te parametry są takie same, nie zmieniają się dopóki nie zmienimy ustawień w urządzeniu. Strzykawka jest umieszczona w pistolecie, więc nie naciskamy bezpośrednio na tłok strzykawki, naciskamy na „spust” pistoletu a pistolet naciska na tłok strzykawki. Nie ma tutaj obawy, że urządzenie się podczas zabiegu „zatnie” i zrobi nam krzywdę, ponieważ jest ono przez cały zabieg w rękach osoby wykonującej zabieg i to ona decyduje i reguluje przebieg zabiegu.

Różnice w ilości nakłuć i ilości podanego do skóry głowy preparatu

Chociaż o tych różnicach się nie mówi, są one istotne i warto o nich wiedzieć zanim zdecydujemy się na zabieg. W przypadku mezoterapii igłowej przeciw łysieniu wykonanej ręcznie preparat podany jest głębiej i jego większa ilość podczas pojedynczego nakłucia jest podawana do skóry głowy, natomiast ilość nakłuć jest mniejsza w porównaniu do mezoterapii wykonanej pistoletem. Podczas mezoterapii igłowej wykonanej pistoletem, wykonujemy znacznie większą ilość nakłuć niż w przypadku mezoterapii ręcznej, ale na mniejszą głębokość i podając mniejszą ilość preparatu do skóry głowy. Natomiast same nakłucia mają również duże naczenie terapeutyczne, ponieważ są bodźcem stymulującym skórę głowy i mieszki włosowe.

Który zabieg jest bardziej skuteczny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Teoretycznie zabieg wykonany ręcznie jest mocniejszy i działa lepiej. Jednak mamy grono pacjentów, którzy lepsze efekty obserwują po zabiegach wykonanych pistoletem. Preparaty, które stosujemy do mezoterapii ręcznej i tej wykonanej pistoletem niczym się nie różnią, mają taką samą wartość. Warto również zaznaczyć różnice w odczuciach między zabiegami. Dla większości pacjentów zabieg wykonany pistoletem jest mniej bolesny, a te ręczny bardziej odczuwalny. Jednak wszystko zależy od progu bólu. Większość pacjentów, bez żadnego problemu, dobrze znosi obydwa rodzaje zabiegów.

Mezoterapia igłowa przeciw wypadaniu włosów w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

Decydując się na zabieg w Centrum Zdrowego Włosa masz pewność, że zostaniesz prawidłowo zakwalifikowany do zabiegu. Zabieg mezoterapii igłowej ręcznej wykonują lekarze dermatolodzy trycholodzy a zabieg pistoletem wykonuje Edyta Pawluś trycholog kosmetolog. Cały nasz zespół posiada spore doświadczenie w wykonywaniu zabiegów oraz przede wszystkim wiedzę na temat chorób skóry głowy i włosów, dzięki czemu masz pewność, że zostaniesz prawidłowo zakwalifikowany do zabiegu. Niestety wciąż wiele gabinetów oferuje zabiegi iniekcyjne na skórę głowy bez wiedzy na temat rodzajów wypadania włosów oraz łysień a w niektórych z tych schorzeń nie można wykonywać zabiegów mezoterapii. Powoduje to, że do naszego gabinetu regularnie zgłaszają się pacjenci, który odbyli tego typu zabiegi, które zamiast pomóc przyspieszyły proces utraty włosów. Mezoterapia igłowa to bardzo wartościowy, skuteczny zabieg. Jeśli się na niego decydujemy, dopilnujmy aby był wykonany prawidłowo i bezpiecznie.

Zapraszamy na zabiegi

Edyta Pawluś

trycholog

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.