Wstecz
21.11.2018 Edyta Pawluś

Mezoterapia igłowa przeciw wypadaniu włosów – odpowiadamy na pytania naszych klientów

Mezoterapia igłowa skóry głowy to doskonały zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów oraz pobudzający wzrost włosów. Polega na podaniu do skóry głowy niewielkich ilości koktajli zawierających zestaw witamin, minerałów, aminokwasów oraz peptydów. Koktajle wstrzykuje się do skóry głowy za pomocą cienkich, specjalnie przeznaczonych do mezoterapii igieł.

Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej przeznaczony jest dla każdej osoby borykającej się z problemem nadmiernego wypadania włosów oraz przerzedzania się włosów, szczególnie dla osób z łysieniem androgenoym oraz telogenowym wypadaniem włosów jak również dla osób, które chcą poprawić stan swoich włosów, odżywić je i pobudzić ich wzrost.

Ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć efekt?

W celu osiągnięcia efektów zalecamy wykonanie 4 zabiegów co 2 tygodnie a następnie 4 zabiegów co miesiąc, jednak częstotliwość i ilość zabiegów jest uzależniona od problemu z którym pacjent się do nas zgłasza. Lekarz wykonujący zabieg dostosowuje ilość oraz częstotliwość zabiegów indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jakie są metody mezoterapii igłowej przeciw wypadaniu włosów?

Mezoterapię igłową można wykonać „ręcznie”, czyli po porostu za pomocą igły i strzykawki lub za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii, czyli urządzenia do którego aplikuje się igłę oraz strzykawkę i nakłuwa skórę na ustawioną w pistolecie głębokość, dzięki czemu każde nakłucie jest kontrolowane. W gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie ręczną mezoterapię igłową wykonuje lekarz dermatolog a mezoterapię igłową z zastosowaniem pistoletu wykonuje kosmetolog.

Od czego zależy cena zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy?

Cena zabiegu zależy od preparatu, który podaje się do skóry. Można wstrzykiwać do skóry głowy pojedyncze składniki np. biotynę, krzem, żelazo lub koktajl zawierający kilkanaście lub kilkadziesiąt składników aktywnych. Dlatego też przed zapisaniem się na zabieg warto zweryfikować jaki preparat jest stosowany do zabiegu mezoterapii igłowej. Warto również upewnić się, czy dany preparat posiada certyfikat uprawniający go do podania do skóry głowy i jest wyrobem medycznym przeznaczonym do iniekcji, od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.

Czym różni się mezoterapia igłowa od mezoterapii mikroigłowej skóry głowy?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu do skóry głowy preparatu aktywnego natomiast mikroigłowa polega na wykonaniu w skórze głowy setek nakłuć rolką z igłami a następnie wmasowaniu preparatu aktywnego. W praktyce gabinetowej częściej wykonywany jest zabieg mezoterapii igłowej.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej przeciw wypadaniu włosów?

Tak, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego mamy zarówno wskazania jak i przeciwwskazania do zabiegu. Jeśli chodzi o mezoterapię igłową skóry głowy to przeciwwskazaniem jest jeden z rodzajów łysienia a mianowicie łysienie bliznowaciejące. Mezoterapii nie wykonujemy również w ciąży, podczas karmienia piersią, w trakcie antybiotykoterapii, chemioterapii oraz zażywania leków rozrzedzających krew. Przed wykonaniem każdego zabiegu przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem, który pozwala zweryfikować, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu.

Mezoterapia igłowa przeciw wypadaniu włosów w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

W naszym gabinecie oferujemy zabiegi na certyfikowanych, sprawdzonych preparatach. Specjaliści wykonujący zabiegi powsiadają również duże doświadczenie w diagnozowaniu problemów związanych z utratą włosów jak i skórą głowy, dzięki czemu zapewniamy prawidłową kwalifikację do zabiegu.

Edyta Pawluś
Trycholog
Centrum Zdrowego Włosa