Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
10.06.2021 Edyta Pawluś

Nowe zabiegi przeciw wypadaniu włosów

Ciągle poszukujemy nowych, coraz lepszych rozwiązań, aby hamować nadmierne wypadanie włosów oraz leczyć łysienie u naszych pacjentów . Są to najczęstsze problemy z którymi pacjenci zgłaszają się do trychologa. W ostatnim miesiącu wprowadziliśmy dwa nowe zabiegi: osocze Arthrex oraz biostymulację odrostu włosów polinukleotydami Nucleofil. Jeśteśmy pierwszym gabinetem w Krakowie, który oferuje zabiegi przeciw łysieniu z zastosowaniem polinukleotydów Nucleofil. Jak wyglądają powyższe zabiegi oraz jakie dają efekty?

 

Osocze Arthrex

Zabieg polegający na pobraniu krwi od pacjenta, odwirowaniu jej w wirówce medycznej oraz podaniu odseparowanego osocza i płytek krwi do skóry głowy za pomocą iniekcji. Zabiegi osoczem przeciw łysieniu i wypadaniu włosów wykonujemy już od wielu lat, jednak osocze Arthrex to nowa wersja zabiegu, która wyróżnia się pozyskaniem większej ilości osocza, z większym stężeniem płytek krwi a zabieg jest w 100% autologiczny. W probówkach przeznaczonych do pozyskania osocza nie ma antykoagulantów, tylko i wyłącznie krew pacjenta. Jakie ma to znaczenie? Podajemy do skóry głowy tylko i wyłącznie osocze, bez dodatkowych substancji chemicznych co również przekłada się na mniejszą bolesność zabiegów. Wypróbowaliśmy na sobie różne systemy pozyskiwania osocza i osocze Athrex cechuje najmniejsza bolesność podania go do skóry głowy. Płytki krwi podane do skóry głowy pacjenta uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei stymulują mieszki włosowe do produkcji włosów. Zabieg szczególnie polecany w przypadku łysienia androgenowego. Zabiegi osocza stosujemy również z powodzeniem w leczeniu łysienia telogenowego.

 

Polinukleotydy Nucleofil

Zabieg polegający na podaniu do skóry głowy polinukleotydów pochodzenia naturalnego, które są biostymulatorami. Co to oznacza? Stymulują naszą skórę głowy oraz mieszki włosowe do pracy. Polinukleotydy, wysoce oczyszczone, specjalnie przebadane w celu odżywienia mieszków włosowych oraz biorestrukturyzacji skóry głowy. Zabieg wykazał w badaniach wysoką skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego oraz wszystkich przypadkach wypadania włosów.

Stosowanie polinukleotydów zmniejsza powinowactwo mieszków włosowych do androgenów, a także poprawia komórkowy profil energetyczny co w konsekwencji wzmacnia aktywność enzymatyczną, w tym enzymu aromatazy, która przekształca androgeny w estrogeny. Dzięki tym działaniom zostaje osłabiony wpływ androgenów na mieszki włosowe.  Polinukleotydy wpływają również na mikrokrążenie w skórze głowy,  zwiększając tworzenie się nowych mikronaczyń, dzięki czemu poprawiają ukrwienie mieszków włosowych. Dodatkowo polinukleotydy Nucleofil wykazują działanie antyrodnikowe oraz nawilżają skórę głowy.

Powyższe zabiegi osocza Arthrex oraz polinukleotydów Nucleofil stosujemy również w terapiach łączonych. Mogą być one również łączone z zabiegami karboksyterapii czy tez mezoterapii igłowej.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.