Wstecz
12.03.2019 Edyta Pawluś

Oczyszczanie skóry głowy jako podstawowy element każdej pielęgnacji włosów oraz kuracji trychologicznych.

O oczyszczaniu skóry głowy wspominaliśmy już nie raz, jednak będziemy Wam drodzy klienci przypominać o nim  regularnie…. Dlaczego? Dlatego, że jest to niezbędny element zarówno każdej kuracji trychologicznej u osób, które posiadają problem z włosami jak i ze skórą głowy, ale także oczyszczanie skóry głowy powinno stanowić regularny element każdej pielęgnacji włosów również u wszystkich tych, którzy nie posiadają specjalnych problemów, ale chcą odpowiednio dbać o swoje włosy. Więcej na temat oczyszczania skóry głowy w poniższym artykule:

Dlaczego warto oczyszczać skórę głowy?

Skóra złuszcza nam się na całym ciele, również na głowie. Wiele osób jednak zapomina o tym w trakcie codziennej pielęgnacji. Dzieje się tak, gdyż często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry głowy. Do naszego gabinetu zgłasza się wiele osób, które borykają się z problemem nadmiernego przetłuszczania skóry głowy, swędzenia, łupieżu, czy tez wypadania włosów. Problemy te zwykle mają podłoże wielopłaszczyznowe, lecz podstawą zawsze jest przywrócenie prawidłowego stanu skóry głowy. Spróbujmy wyobrazić sobie ogródek, w którym hodujemy warzywa. Gdy dostarczamy odpowiedniego nawozu, sprzyja nam pogoda oraz regularnie plewimy nasz ogródek, daje on nam dorodne plony. Gdy tylko pojawi się zbyt duża liczba chwastów, pojawią się szkodniki, czy go zaniedbamy, stopniowo warzyw będzie coraz mniej i będą wyrastać w coraz gorszym stanie. Podobnie jest ze skórą głowy. Codzienne używanie środków do stylizacji, mycie głowy niedostosowanymi do skóry szamponami, czy zbyt rzadkie mycie głowy, problemy hormonalne, stres czy smog wpływa na jakość i stan skóry i włosów. By móc cieszyć się pięknymi włosami zadbajmy o to by miały one odpowiednie warunki do tego by mogły prawidłowo rosnąć.

Jakie są sposoby oczyszczania skóry głowy?

Istnieje wiele metod oczyszczania skóry głowy. W zależności od zaawansowania problemu należy dobrać odpowiednie preparaty. Przede wszystkim wyróżniamy dwie metody oczyszczania. Pierwsza z nich to stosowanie szamponów przeciwłupieżowych, druga to peelingi do skóry głowy. Warto pamiętać, że dobranie odpowiedniego preparatu jest tu kluczowe. W naszym gabinecie zanim dobierzemy odpowiednią metodę domowego oczyszczania skóry głowy, badamy ją pod mikroskopem i przeprowadzamy szczegółowy wywiad, by móc w pełni indywidualnie dobrać odpowiedni preparat mając na uwadze stan skóry, jakość włosów i stan zdrowia.

Pielęgnację domową zdecydowane warto wspierać profesjonalną pielęgnacją gabinetową. W naszym gabinecie oferujemy kilka rodzajów zabiegów oczyszczających dobieranych indywidualnie. Zawsze mamy na celu kompleksowe i indywidualne podejście w celu jak najlepszego doboru pielęgnacji do danego typu skóry. Dlatego preparaty których używamy mogą  działać zarówno oczyszczająco, nawilżająco i wzmacniająco, jak również oczyszczająco, dezynfekująco i przeciwłojotokowo. To jakie efekty możemy osiągnąć widać na poniższych zdjęciach.

Efekty oczyszczania skóry głowy:

                                                 Przed                                                               Po

 

mgr Jagoda Burian-Środa

trycholog, kosmetolog