Wstecz
16.11.2017 Edyta Pawluś

Przetłuszczanie się skóry głowy – jak możemy Ci pomóc W Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

Przetłuszczanie się skóry głowy – jak możemy Ci pomóc W Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

Łojotok skóry głowy – na czym polega ten problem?

Nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, czyli łojotok to problem z którym zgłaszają się do naszego gabinetu  zarówno kobiety jak i mężczyźni. Problem polega na nadprodukcji tłuszczu przez gruczoły łojowe co prowadzi do szybkiej utraty świeżości skóry oraz włosów oraz wymusza potrzebę częstego ich mycia. Skóra łojotokowa często swędzi a włosy stają się cieńsze, obciążone, przyklejone  oraz pozbawione życia.  Osoby borykające się z łojotokiem myją głowę coraz częściej co prowokuje do jeszcze większej produkcji łoju a zatem wywołuje efekt błędnego koła, z którego ciężko jest wybrnąć. Łojotok może również prowadzić do rozwoju łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry głowy oraz do wypadania włosów. Dlatego też jeśli posiadasz skórę przetłuszczającą się zachęcamy Cię do podjęcia odpowiednich kroków  w celu stabilizacji i wyregulowania Twojego problemu.

Łojotok skóry głowy – jaka jest jego przyczyna?

Przyczyn łojotoku niestety jest wiele, dlatego też każda jego kuracja wymaga czasu , systematyczności oraz konsekwencji w działaniu. Przyczyną często są  zaburzenia hormonalne, niedobory witaminowe, nieodpowiednia pielęgnacja, zła dieta. Niebagatelne znaczenie odgrywa w tym problemie również genetyka.

Łojotok skóry głowy – leczenie oraz pielęgnacja w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

W przypadku bardzo uciążliwego łojotoku, który sprawia Ci wiele problemów wdrażane jest leczenie farmakologiczne, prowadzone przez lekarza dermatologa. Lekarz zaleci Ci również wykonanie odpowiednich badań potrzebne do zweryfikowania wpływu zaburzeń hormonalnych na problem nadmiernego przetłuszczania się Twojej skóry głowy. Jednocześnie razem z leczeniem zastosujemy odpowiednią pielęgnację oraz suplementację.

W Mniej uciążliwych przypadkach łojotoku pomoże Ci kosmetolog, postaramy się ustabilizować go poprzez odpowiednią pielęgnację składająca się zarówno z zabiegów trychologicznych wykonywanych w gabinecie jak i specjalistycznej pielęgnacji domowej. Badanie mikroskopem skóry głowy oraz włosów poprzedzające dobór pielęgnacji oraz zabiegów, pozwala nam dostosować ją do indywidulanych potrzeb Twojej skóry głowy oraz włosów.

Zabiegi przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy oraz włosów w Centrum Zdrowego Włosa

Zabiegi przeciwłojotokowe skupiają się w pierwszym kroku na oczyszczeniu skóry głowy oraz mieszków włosowych z zalegającego zrogowaciałego naskórka oraz łoju, dzięki czemu włosy stają się lżejsze oraz bardziej odbite od nasady. Kolejnym krokiem jest wyciszanie nadmiernej pracy gruczołów łojowych oraz wzmacnianie osłabionych łojotokiem włosów. Efekty te możemy osiągnąć stosując bogate w olejki eteryczne, ekstrakty roślinne oraz witaminy specjalistyczne kosmetyki trychologiczne oraz posiłkując się aparaturą kosmetyczną, wspomagając działanie kosmetyków prądami czy też ultradźwiękami. Wszystkie zabiegi przeciwłojotokowe są zupełnie bezinwazyjne oraz bardzo przyjemne. Przynoszą ulgę Twoim zmęczonym, osłabionym przetłuszczaniem się włosom a Tobie pozwolą cieszyć się świeżą fryzurą przez dłuższy czas.

 

mgr Edyta Pawluś

trycholog