Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Wstecz
17.02.2021 Edyta Pawluś

Trycholog – kosmetolog czy dermatolog? Kogo wybrać na pierwszą wizytę.

Wiele osób pragnąc zapisać się na wizytę do trychologa  tak na prawdę nie wie, kogo wybrać. Trychologią bowiem zajmują się dermatolodzy, lekarze medycyny estetycznej, kosmetolodzy, fryzjerzy. Każdy w ramach swoich kompetencji zawodowych. W naszym gabinecie Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie trychologią zajmują się dermatolodzy i kosmetolodzy. Kogo więc wybrać na pierwszą wizytę?

 

Trycholog – kosmetolog. Pierwsza wizyta. Dla kogo?

Kosmetologa wybierz wtedy kiedy masz problem ze skórą głowy lub włosami i jeszcze nigdy tego problemu z nikim nie konsultowałeś/konsultowałaś. W wielu przypadkach problemy te wymagają dostosowania odpowiedniej pielęgnacji czy też zabiegów kosmetycznych, nie wymagają leczenia farmakologicznego. Dlatego też kosmetolog pomoże Ci bardziej niż dermatolog. Jeśli okaże się, że Twój problem wymaga jednak leczenia farmakologicznego, kosmetolog poinformuje Cię jakie badania diagnostyczne należy wykonać przed wizytą u dermatologa. Wtedy z gotowymi wynikami badań udasz się do dermatologa.

Kosmetologa wybierz wtedy kiedy jesteś zwolennikiem kuracji naturalnych i chciałbyś/chciałabyś spróbować zwalczyć swój problem za pomocą naturalnych kosmetyków lub bezinwazyjnych zabiegów kosmetycznych zanim sięgniesz po leki farmakologiczne.

Kosmetologa wybierz wtedy kiedy chcesz uzyskać wiele informacji na temat pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.

 

Trycholog-dermatolog. Pierwsza wizyta. Dla kogo?

Dermatologa wybierz wtedy kiedy borykasz się z problemem skóry głowy czy też włosów od lat. Byłeś/byłaś diagnozowany/diagnozowana przez wielu lekarzy i  nadal nie obserwujesz poprawy lub nie postawiono ostatecznej diagnozy.

Dermatologa wybierz wtedy, kiedy zmagasz się z wieloma problemami zdrowotnymi i zażywasz wiele leków.

Dermatologa wybierz wtedy kiedy masz w zamiarze skorzystać z zabiegów oferowanych przez nasz gabinet i interesują Cię bardziej metody inwazyjne takie jak mezoterapia igłowa skóry głowy czy też osocze. Czy dermatolog zawsze wykona zabieg mezoterapii? Najpierw następuje kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Jeśli okaże się, że występują jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu, dermatolog odeślę Cię do kosmetologa. W Twoim wypadku bowiem wskazane będą bardziej zabiegi kosmetyczne, bezinwazyjne.

 

Czy konsultacje można łączyć i jednocześnie korzystać z pomocy dermatologa i kosmetologa?

Oczywiście! Często pacjenci korzystają z konsultacji zarówno dermatologicznych jak i kosmetologicznych. Kosmetolog dobiera odpowiednią do problemu specjalistyczną pielęgnację a dermatolog leczenie farmakologiczne, jeśli jest ono konieczne. Pamiętaj, że nie każdy problem skóry głowy i włosów wymaga leczenia farmakologicznego. Często również wykonujemy zabiegi łączone u jednego pacjenta, zabiegi kosmetyczne w połączeniu z iniekcyjnymi. Polecam! Przynoszą one świetne efekty.

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, kogo wybrać na pierwszą wizytę, zanim zapiszesz się dopytaj osoby w rejestracji kogo lepiej wybrać. Pamiętaj również, że jeśli wybierzesz złą osobę zostaniesz przekierowany i oddany we właściwe ręce.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Edyta Pawluś

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.