Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Wstecz
04.08.2020 Edyta Pawluś

Trycholog poleca: wielofunkcyjny kosmetyk do włosów i skóry głowy

Lotion odżywczy MonRin to nasz mocny zawodnik w pielęgnacji zarówno włosów jak i skóry głowy. Trycholog Natalia Kuklińska opowie Wam w jakich sytuacjach i w jako sposób wykorzystujemy go w naszym gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa oraz jak można wykorzystać go w warunkach domowych.

 

Nawilżenie i ukojenie suchej, podrażnionej skóry głowy

Kosmetyk ma formę emulsji i idealnie sprawdza się przy skórze suchej oraz tej z tendencją do podrażnień. W praktyce często polecam go osobom z suchą, podrażnioną oraz napiętą skórą głowy, łupieżem zarówno tłustym jak i suchym jak również osobom z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. W związku ze stosowaniem przez nie szamponów o działaniu przeciwłupieżowym, złuszczającym oraz oczyszczającym ich skóra może nadmiernie się przesuszać. Osoby z łojotokowym zapaleniem skóry głowy powinny zatem pamiętać o odbudowaniu bariery hydrolipidowej i tutaj z pomocą przychodzi właśnie lotion odżywczy. Zalecam nałożyć lotion odżywczy na skórę głowy i delikatnie wmasować w przedziałki po umyciu i odsączeniu ręcznikiem włosów. Tego preparatu nie należy spłukiwać. Lotion odżywczy ukoi  podrażnienie i swędzenie skóry, a więc sprawdzi się również przy zapaleniu mieszków włosowych.

 

Ochrona skóry głowy przed farbą

Swoje zastosowanie znalazł także jako preparat ochronny dla skóry przed farbowaniem włosów. Tuż przed nałożeniem farby należy nałożyć lotion odżywczy na skórę głowy i delikatnie wmasować. Lotion utworzy “płaszcz” ochronny, powłokę na skórze głowy, dzięki czemu zafarbujemy tylko włosy, a nie skórę głowy. Chroni więc naszą skórę przed drażniącym działaniem farby.

 

Nawilżenie oraz odżywienie włosów

Białka jedwabiu zawarte w lotionie odżywczym działają korzystnie nie tylko na skórę, ale również na nasze włosy. Nawilżają, odżywiają i regenerują suche, zniszczone włosy. Zatem jest to produkt o wielokierunkowym działaniu! Można spryskać nim łodygi włosów i delikatnie wmasować. Dzięki temu otrzymamy działanie regeneracyjne na łodygę włosa, ułatwimy ich rozczesywanie, nawilżymy oraz wygładzimy włosy na długości.

 

Jeśli zmagasz się z którymś z powyższych problemów, chcesz nawilżyć i ukoić skórę głowy. Odżywić włosy na długości czy też zabezpieczyć skórę głowy przed farbowaniem,  koniecznie wypróbuj lotion odżywczy MonRin! 

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Edyta Pawluś

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.