Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Wstecz
12.05.2020 Edyta Pawluś

Wizyta u trychologa? Sprawdź jak się do niej przygotować

Przed pierwszą wizytą pacjenci zadają nam liczne pytania, jak przygotować się do pierwszego spotkania. Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych pacjentów pytania przed pierwszą wizytą u trychologa:

Czy przed konsultacją trychologiczną mogę umyć włosy?

Nie myj głowy bezpośrednio przed wizytą. Najlepiej umyć włosy dobę przed wizytą. Dzięki temu podczas badania trychologicznego wykonywanego na pierwszym spotkaniu uzyskamy wiarygodny obraz. Kiedy przyjdą Państwo do nas ze świeżo umytą głową, nie będziemy mogli zobaczyć jak naprawdę pracuje i zachowuje się skóra. Prosimy też o nie nakładanie środków do stylizacji przed wizytą.

Czy przed pierwszą wizytą u trychologa mogę zafarbować włosy?

Jeśli planujesz wizytę u trychologa możesz zafarbować włosy najpóźniej tydzień przed planowaną konsultacją. Pomoże to w uzyskaniu rzeczywistego obrazu stanu skóry głowy i włosów podczas badania. Pozostałości farby na skórze głowy, które utrzymują się na niej jeszcze kilka dni po farbowaniu zaburzą obraz.

Jakie badania powinienem/powinnam wykonać na pierwszą konsultację z trychologiem?

Badania nie są wymagane i można zgłosić się do nas bez nich. Warto jednak zaznaczyć, że wyniki na pewno będą pomocne podczas konsultacji i mogą przyspieszyć dobranie odpowiedniego leczenia czy kuracji.
Jeśli mają Państwo możliwość wykonania badań to przydatne będą:
– panel tarczycowy ( TSH, FT3, FT4, ant-TG, ant-TPO)
– ferrytyna
– żelazo
– podstawowa morfologia

Czy badanie włosów jest inwazyjne? Jak dokładnie przebiega badanie trychologiczne?

Badanie skóry głowy i włosów, czyli trichoskopia, którą wykonujemy na pierwszej wizycie jest zupełnie bezinwazyjna. Polega na oglądaniu włosów i skóry pod mikroskopem. Trycholog przykłąda do Twoich włosów kamerę trychologiczną, czyli specjalny mikroskop i ogląda włosy i skórę pod powiększeniem. Powiększenie jakie stosujemy podczas trichoskopii to powiększenie minumun 20 –  krotne  a nawet 200-krotne, w zależności od tego jakie cechy chcemy ocenić. Podczas badania obraz oglądany pod mikroskopem jest widoczny zarówno dla trychologa jak i dla pacjenta, którego badamy. Obraz jest analizowany na bieżąco, co pozwala na omówienie wyniku badania z pacjentem od razu podczas pierwszej wizyty.

Zapraszamy na konsultacje trychologiczne oraz trichoskopowe badanie włosów do Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie!