Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
14.06.2021 Edyta Pawluś

Wypadanie włosów a dietetyk – czy na pewno potrzebujesz jego pomocy?

Jak już wiemy wypadanie włosów to problem, które może mieć różne przyczyny. Te przyczyny z którymi najczęściej się spotykamy w naszym gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie to zaburzenia hormonalne, stres, niedobory w obrębie witamin, minerałów i aminokwasów, choroby autoimmunologiczne oraz genetyka. Jeśli pacjenci obserwują u siebie nadmierne wypadanie włosów to w pierwszej kolejności udają się do apteki po szampon przeciw wypadaniu włosów oraz wszelkiego rodzaju suplementy, których wybór jest nieograniczony. Jeśli to nie pomaga szukają pomocy u dermatologa i trychologa. Niewiele osób borykając się z problemem nadmiernego wypadania włosów czy też łysienia myśli i planuje wizytę u dietetyka, która z naszego punktu widzenia jest bardzo istotna przy jakichkolwiek problemach z włosami.

 

Wypadanie włosów – czy potrzebny Ci dietetyk?

Dietetyk, odpowiednia dieta i suplementacja jest wręcz niezbędna do walki z wypadaniem włosów na tle niedoborów witaminowych, aminokwasowych i minerałowych. Pamiętajmy, że aby suplementacja miała jakikolwiek sens, powinna być dostosowana indywidulanie do potrzeb każdego organizmu. Oparta na solidnym wywiadzie dietetycznym oraz badaniach. Niejednokrotnie mamy do czynienia w naszym gabinecie podczas wizyt trychologicznych, że pacjenci zażywają mnóstwo przypadkowych suplementów, które nie przynoszą efektu. Dlaczego tak się dzieje? Często problemem jest kiepska wchłanialność substancji aktywnych z jelit do krwioobiegu. Tutaj z kolei winowajcą problemów jest niejednokrotnie stres, który powodując zaburzenia jelitowe generuje problemy z wchłanianiem się witamin, minerałów i aminokwasów do krwi. Bardzo często ważne jest, aby usprawnić wchłanianie jednej substancji uzupełnienie suplementacji o inną, zastosowanie probiotyków, zażywanie suplementu o odpowiedniej porze i w odpowiednich warunkach. Również w przypadku zaburzeń hormonalnych czy chorób autoimmunologicznych, dieta oprócz leczenia farmakologicznego,  jest istotnym elementem terapii tych chorób a to z kolei przekłada się na poprawę stanu włosów.

 

Wizyta u dietetyka w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie

W naszym gabinecie konsultacje dietetyczne prowadzi doświadczony dietetyk Kinga Kłeczek – Róg. Zachęcamy każdego pacjenta borykającego się z problemem łysienia, wypadania włosów oraz wszelakich problemów skórnych do skorzystania z porady naszego dietetyka. Dietetyk odgrywa ważną rolę w leczeniu łysienia, wypadania włosów i problemów ze skórą głowy zarówno na podłożu  niedoborów, stresu, problemów hormonalnych czy też chorób autoimmunologicznych. Dietetyk Kinga Kłeczek- Róg oprócz standardowych porad dietetycznych oferuje naszym pacjentom analizę pierwiastkową włosów. Analiza pierwiastkowa włosów to badanie, które dostarcza dietetykowi wielu informacji na temat stanu organizmu i jego odżywienia, pozwala na dostosowanie indywidulanej diety i suplementacji. Kinga Kłeczek – Róg, jest jednym z niewielu specjalistów w Polsce, którzy potrafią w swojej pracy wykorzystać analizę pierwiastkową włosów oraz odpowiednio zinterpretować jej wynik, co przekłada się na efektywność terapii.

 

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne.

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.