Wstecz
17.06.2017 Edyta Pawluś

Wypadanie włosów – jak możemy Ci pomóc?

Gabinet trychologiczny Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie to miejsce gdzie możesz znaleźć pomoc w przypadku każdego rodzaju nadmiernego wypadania włosów. Jak zatem możemy Ci pomóc?

 1. Zlokalizowanie przyczyny utraty włosów

Na początku postaramy się zlokalizować przyczynę, która spowodowała u Ciebie nadmierną utratę włosów. Musisz wiedzieć, że zlokalizowanie tej  przyczyny często wymaga wykonania szeregu badań. Na początek w Centrum Zdrowego Włosa wykonamy dla Ciebie badanie skóry głowy w powiększeniu, czyli trichoskopię.  Trichoskopia wykonywana jest za pomocą specjalnej mikrokamery, jak również za pomocą ręcznego dermatoskopu. Na podstawie trichoskopii:

 • dermatolog oceni szereg cech okołomieszkowych i międzymieszkowych, które w wielu przypadkach pozwolą już na tym etapie  ustalić przyczynę utraty włosów lub  ukierunkują lekarza gdzie w organizmie tej przyczyny szukać
 • kosmetolodzy ocenią stan skóry głowy, mieszków włosowych oraz włosów, dzięki czemu ocenią błędy jakie popełniasz w pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Na podstawie badania skóry głowy i włosów ustalą dla ciebie indywidualna pielęgnację domową oraz kurację gabinetową

Zarówno dermatolodzy jak i kosmetolodzy pracujący w Centrum Zdrowego Włosa, podpowiedzą Ci jakie badania wykonać i gdzie szukać przyczyny wewnętrznej nadmiernego wypadania włosów oraz ukierunkują do jakiego specjalisty należy się jeszcze udać. Bardzo często problem nadmiernego wypadania włosów należy dodatkowo skonsultować również ze specjalistą endokrynologiem, ginekologiem, immunologiem, dietetykiem czy też diabetologiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba poinformujemy Cię do którego specjalisty należy się jeszcze udać.

 

 1. Wdrożenie leczenia oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej

Po wykonaniu trichoskopii oraz badań biochemicznych, hormonalnych lekarz dermatolog wprowadza leczenie w postaci leków hamujących wypadanie włosów, które pacjent stosuje w warunkach domowych. Kosmetolog ustala zaś plan indywidulanej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Połączenie odpowiedniej pielęgnacji z leczeniem dermatologicznym zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnych efektów kuracji.

 1. Wdrożenie zabiegów przeciw wypadaniu włosów

W celu zintensyfikowania działań hamujących wypadanie włosów zaproponujemy Ci dodatkowe  metody gabinetowe w postaci zabiegów. W zależności od potrzeb twojej skóry głowy, mieszków włosowych, cebulek włosów oraz włosów dostosujemy dla Ciebie zabieg. Możemy zaproponować Ci:

 • Zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy – zabiegi polegające na wprowadzeniu do skóry głowy za pomocą iniekcji: witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów w celu hamowania wypadania włosów i pobudzenia ich do wzrostu
 • Zabiegi karboksyterapii skóry głowy – zabiegi polegające na wprowadzeniu do skóry głowy za pomocą iniekcji medycznego dwutlenku węgla w celu intensywnego pobudzenia krążenia w skórze głowy a zatem hamowania nadmiernego wypadania włosów i pobudzenia włosów do wzrostu
 • Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy – zabiegi polegające na wprowadzeniu do skóry głowa autologicznych czynników wzrostu pochodzących z płytek krwi wprowadzonych do skóry głowy razem z osoczem. Zabiegi hamują nadmierne wypadanie włosów oraz pobudzają włosy do wzrostu
 • Zabiegi z zastosowaniem masażu, specjalistycznych kosmetyków oraz sauny – zabiegi pozwalające na hamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz zwalczające problemy skórne takie jak łupież czy łojotok, które wypadaniu włosów często towarzyszą.
 • Zabiegi naświetlania lampą LED lub laserem LLLT – zabiegi hamują wypadnie włosów i pobudzają włosy do wzrostu
 • Zabiegi mezoterapii bezigłowej skóry głowy – zabiegi polegające na wprowadzeniu do skóry głowy witamin, minerałów, aminokwasów za pomocą prądu galwanicznego oraz ultradźwięków.

Połączenie leczenia, odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegów umożliwia uzyskanie pozytywnych efektów kuracji. Kuracje przeciw wypadaniu włosów wymagają również zachowania systematyczności podejmowanych działań oraz czasu. Należy pamiętać, że pierwsze efekty kuracji najczęściej pojawiają się dopiero po 3 miesiącach kuracji. Bardzo ważna jest współpraca pacjenta z dermatologiem i kosmetologiem oraz zachowanie dyscypliny w zaleconej pielęgnacji i leczeniu.

 

mgr Edyta Pawluś

kosmetolog, trycholog