Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
21.03.2021 Edyta Pawluś

Wypadanie włosów po Covid – 19. Czy można go zahamować?

Pierwsza osoba, borykająca się z wypadaniem włosów po przejściu zakażenia koronawirusem,  zgłosiła się do naszego gabinetu Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie w czerwcu 2020 roku. Od tamtego czasu pacjenci z tym problemem zgłaszają się regularnie i jest ich coraz więcej. Jak przebiega wypadanie włosów „po covidzie” oraz czy można go zahamować, odpowie dzisiaj trycholog Edyta Pawluś.

 

Co obecnie wiemy o wypadaniu włosów po Covid-19?

Mając do czynienia w Centrum Zdrowego Włosa  już z wieloma pacjentami z nadmiernym wypadaniem włosów po infekcji koronawirusem Sars-Cov-2, wiemy, że to wypadanie włosów jest bardzo agresywne i bardzo intensywne. Pacjenci tracą kilkaset włosów dziennie, co prowadzi do szybkiego spadku gęstości włosów. Wypadanie włosów pojawia się około 2-3 miesiące od pierwszych objawów infekcji. Włosy wypadają w dużej ilości podczas mycia, czesania. Opadają samoistnie w ciągu dnia na ubrania i podłogę, pozostają po nocy na poduszce. Według obecnych oficjalnych danych wypadanie włosów, dotyczy 24% procent pacjentów, którzy przeszli infekcję koronawirusem, a więc nie występuje u każdego chorego.

 

Jak radzimy sobie z nadmiernym wypadaniem włosów po „covidzie” u naszych pacjentów w Centrum Zdrowego Włosa?

U pacjentów, którzy zgłaszają się do nas z nadmiernym wypadaniem włosów po infekcji koronawirusem stosujemy najczęściej terapie łączone. Łączymy miejscowe leczenie dermatologiczne z profesjonalnymi kosmetykami trychologicznymi oraz suplementacją. Dodatkowo wprowadzamy zabiegi gabinetowe w postaci zabiegów trychologicznych, infuzji tlenowej czy też mezoterapii igłowej przeciw wypadaniu włosów. Kuracja trwa około 3 miesiące czasu i daje bardzo dobre efekty. U większości pacjentów włosy zupełnie przestają wypadać i pojawia się mnóstwo nowych, odrastających włosów. Włosy  powoli wracają również  do dawnej gęstości.

 

Kiedy należy zgłosić się do trychologa z wypadaniem włosów po koronawirusie?

Każdy kto zauważa u siebie nadmierne wypadanie włosów a przeszedł infekcję mniej więcej dwa miesiące przed pojawieniem się utraty włosów, może się spodziewać, że to właśnie infekcja jest przyczyną ich wypadania. Po pomoc do trychologa lub dermatologa należy zgłosić się od razu, aby nie tracić czasu. Większość pacjentów, przeżywa spory stres z nadmierną utratą włosów, która jest bardzo intensywna. Podjęcie kuracji i stopniowe zmniejszanie ilości wypadających włosów, pozwala również na wyciszenie dodatkowych emocji, które mogą nasilać utratę włosów.

Zapraszamy do Centrum Zdrowego Włosa!

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.