Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
10.07.2021 Edyta Pawluś

Wypadanie włosów po urlopie? Czy jest to możliwe?

Okres urlopowy w pełni, większość z nas planuje wszelkiego rodzaju wyjazdy. W naszych planach dominują głownie pobyty nad morzem, kąpiele słoneczne, kąpiele w basenach. Jak co roku w tym okresie spodziewamy się zgłoszeń pacjentów z problemem nadmiernego wypadania włosów, który pojawił się po wyjeździe urlopowym. Czy jest to możliwe? Przecież urlop to przyjemność. Odpoczywamy, relaksujemy się, regularnie spożywamy posiłki… Tak jest to możliwe. Dlaczego?

 

Brak zabezpieczenia skóry głowy przed słońcem, słoną wodą, chlorowaną wodą.

Po wakacyjnych urlopach wiele pacjentów zgłasza się z problemem podrażnionej, wysuszonej a nawet poparzonej skóry głowy. Słońce, słona woda, chlorowana woda to czynniki, które wpływają drażniąco na nasz skalp. Skóra jest mocno zaczerwieniona, napięta, swędzi i często się łuszczy . Te problemy z kolei mogą doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

 

Wystarczy tylko odpowiednio chronić skórę głowy i włosy.

Co więc zrobić, aby cieszyć się wakacjami i nie martwić o stan naszych włosów?  Chroń skórę głowy i włosy przed szkodliwymi czynnikami. Zakładaj na włosy kapelusz, czapkę z daszkiem. Aplikuj na skórę głowy preparaty do włosów z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem słonecznym i przed poparzeniem słonecznym. Myj włosy i skórę głowy nawilżającymi szamponami z delikatnymi detergentami. Nie zapominaj o nawilżających odżywkach na długość włosów.

 

Co jeśli popełnimy błąd w pielęgnacji i jednak dojdzie do podrażnienia skóry głowy?

W takiej sytuacji przede wszystkim musisz nawilżać skórę głowy, nie tylko szamponami, ale przede wszystkim lotionami nawilżającymi. Lotiony należy wcierać w skórę głowy po każdym myciu a nawet między kolejnym myciem włosów, jeśli czujesz napięcie skóry głowy lub świąd. Oczywiście możesz również zgłosić się do naszego gabinetu trychologicznego Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, gdzie trycholog udzieli Ci profesjonalnej pomocy.

 

Wypadanie włosów i podrażnienie skóry głowy po wakacjach? Jak możemy Ci pomóc w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

Jeśli zgłosisz się do naszego gabinetu, wykonamy trichoskopię, czyli badanie skóry głowy. Dostosujemy do twojego problemu odpowiednią pielęgnację domową oraz zaproponujemy Ci adekwatny do problemu zabieg. W przypadku nadmiernego wypadania włosów i podrażnienia skóry głowy po wakacjach, świetnie sprawdzi się infuzja tlenowa na skórę głowy. Zabieg infuzji tlenowej chłodzi skórę, nawilża skórę, łagodzi skórę oraz hamuje wypadanie włosów. Jest idealnym w tym przypadku rozwiązaniem.

 

Zapraszamy!

 

Rekomendowane przez nas kosmetyki nawilżająco – ochronne to:

Szampon:

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/pielegnacja-wlosow/443-ekologiczny-szampon-nawilzajacy-eco-cosmetics-200ml.html

Odżywka:

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/34_milkshake

Ochrona przed słońcem, słoną wodą, chlorowaną wodą:

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/lotiony-regenerujace-wlosy/1618-mgielka-do-wlosow-z-filtrami-uv-summer-protect-anwen-100ml.html

Nawilżanie skóry głowy po myciu/między myciami:

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/ampulki-i-lotiony-do-wlosow-suchych/435-lotion-odzywczy-monrin-60ml.html

mgr
właściciel, trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W Centrum Zdrowego Włosa zajmuję się analizą rodzaju skóry głowy i włosów oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetologii trychologicznej.