Facebook
Facebook
Opinie
Opinie
Blog
Blog
Instagram
Instagram
Wstecz
26.05.2020 Ewelina Dziedzic-Setlak

Infuzja tlenowa przeciw wypadaniu włosów. Nasz hit w walce z utratą włosów!

Trycholog – kosmetolog. Jak może Ci pomóc? Jakie zabiegi kosmetyczne oferujemy w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie?

Jednym z zabiegów wykonywanych przez trychologa-kosmetologa jest zabieg infuzji tlenowej przeciw wypadaniu włosów . Zabieg ten okazał się naszym trychologicznym hitem. Przyjemny, relaksujący i niezwykle skuteczny.

Czym jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem ok. 3-5 barów. Stosowany tlen jest tlenem hiperbarycznym, czyli w 100% czystym. Dzięki wysokiemu ciśnieniu możliwe jest wprowadzenie składników aktywnych w głębokie warstwy skóry.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa ze względu na to, że jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezpiecznym może być stosowana prawie u każdego, również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

W naszym gabinecie trycholog wykonuje zabieg infuzji tlenowej u pacjentów borykających się z problemami:

  • Przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów oraz problemy z łysieniem
  • Łojotok skóry głowy związany z nadmierną pracą gruczołów łojowych
  • Zapalenie mieszków włosowych
  • Łojotokowe zapalenie skóry
  • Łupież tłusty i suchy

Na czym polega i jak przebiega zabieg infuzji tlenowej przeciw wypadaniu włosów?

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka oraz odblokowanie ujść mieszków włosowych. W tym celu trycholog wykonuje delikatny peeling skóry głowy. Etap ten jest bardzo ważny, gdyż pozwala nam na lepsze przenikanie preparatu w głąb skóry. Następnie za pomocą specjalnego aplikatora umieszczonego w odległości ok. 1 mm od skóry głowy trycholog wprowadza do skóry tlen a razem z nim koktajl zawierający składniki aktywne, peptydy, witaminy, minerały i wiele innych cennych składników. Na tym etapie następuje intensywne dotlenienie oraz odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów. Infuzje tlenową wykorzystujemy nie tylko na skórę głowy ale również na łodygę włosa. Podczas mycia głowy stosujemy wówczas szampony o wysokim pH, powodującym otwarcie łuski, dzięki czemu składniki aktywne lepiej wnikają w jej głąb, a później poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu o niskim pH domykamy łuski włosa wraz z wbudowanymi w nią składnikami aktywnymi.

Czy zabieg infuzji tlenowej jest bolesny?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem w 100% bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nasi klienci podczas zabiegu odczuwają delikatne uczucie chłodu oraz ,,powiewu” na skórze.

W naszym gabinecie rekomendujemy wykonanie zabiegów infuzji tlenowej w serii: 4 zabiegi co tydzień, następnie 4 zabiegi co 2 tygodnie. Po takiej kuracji sugerujemy wykonanie 2 zabiegów przypominających w odstępach 3-6 miesięcy. W sumie cała seria składa się z ok. 10 zabiegów.

Jakie efekty przynosi zabieg infuzji tlenowej na skórę głowy?

 

Działanie infuzji tlenowej na włosy i skórę głowy to przede wszystkim:

– hamowanie procesu wypadania włosów

– pobudzenie i wzmocnienie cebulek włosów

– stymulacja krążenia

– działanie przeciwbakteryjne

– działanie łagodzące

Efekty infuzji tlenowej na włosy i skórę głowy:

– wzmocnienie oraz wzrost nowych włosów,

– odżywienie oraz dotlenienie skóry głowy,

– zwiększenie ukrwienia skóry głowy, czego efektem jest zahamowanie wypadania włosów,

– wyciszenie pracy gruczołów łojowych,

– łagodzenie stanów zapalnych,

– zmniejszenie kolonii bakterii beztlenowych,

– poprawa elastyczności, wytrzymałości oraz ogólnej kondycji włosów.

 

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów infuzję tlenową można połączyć z zabiegiem trychologicznym oraz oczyszczaniem wodnowodorowym.

Pamiętaj!

Kuracja gabinetowa powinna być połączona z kuracją domową. Dlatego też w domu należy regularnie stosować lotiony oraz szampony, które trycholog dostosuje do potrzeb twojej skóry.

Zapraszamy do naszego gabinetu

mgr
trycholog kosmetyczny, kosmetolog

Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów licencjackich w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej na kierunku kosmetologia. Swoje zainteresowanie trychologią rozwija poprzez ciągłe uczestnictwo w szkoleniach oraz kongresach trychologicznych.